Михайло Лукін – Роздуми над Діяннями

ЗМІСТ

  1. Відновлення Царства – «Чи не в цей час, Господи, відновлюєш Ти царство Ізраїлеві?» (Діян. 1:6), – як виявилось, ні.
  2. Надолуження – Не всі люди ще почули Благу Звістку, і от надолужити все це Бог послав нас усіх і персонально кожного.
  3. Посоромити оточуючихХочете посоромити скептично налаштоване до вас оточення? Почніть усе робити на славу Божу. 
  4. Неможливе мовчання – Зіткнувшись з Богом, людина не може залишатися байдужою. Вона скрізь і де тільки можна говоритиме про Нього.
  5. «Голосіння» камінняНавіть, якщо ми не будемо благовістити, Бог у будь-якому випадку знайде спосіб донести світові Благу Звістку.
  6. Божа місія – Хрест служіння Богові тяжкий, але найтяжчий хрест – це бути без Нього.
  7. Не шукачі Бога – Бог здатен навернути будь-кого, аби людина дійсно шукала Бога, прагнула Його.
  8. Брак віри – Вірним часто бракує впевненості в тому, що їх земні справи матимуть вагу на небесах. Через те вони часом покладаються більше на гроші, а не на Бога.
  9. Непотрібний досвід – Не треба дозволяти власному житейському досвіду судити про оточуючих людей, тим більше про Господа Бога.
  10. Божа відплата – Людина сама прирікає себе на страждання, коли свідомо противиться Божому Слову.
  11. Наруга за Христа – Коли відчув, пізнав справжню Божу любов, то заради неї готовий витерпіти будь-яку наругу і страждання.
  12. Як вирішувати соціальні питання – Треба постійно благовістити і тоді обов’язково знайдуться бажаючі виконувати Божі доручення.
  13. Відстоювати віру – Перш, ніж відстоювати віру, треба самому розібратися в ній.
  14. Чи відають люди? – Люди часто чинять те, про що не відають, не мають гадки. А чи відаємо ми?
  15. Місія Церкви – у Церкві має бути рух, бо в іншому випадку на неї чекає деградація і занепад.
  16. Благий Господь – Той, хто на власному досвіді пізнав благість Боже, свідчитиме про неї всім оточуючим.
  17. Воїни Христові – Ми – воїни Христові (див. Еф. 6:12) і не належимо вже самим собі. Звісно, якщо хочемо залишитись поруч зі своїм Головнокомандувачем.
  18. Сила Церкви – Сила Церкви міститься в імені Христовому. Про це добре знав диякон Филип. А чи знаємо ми?
  19. Рятівні попередження – Люди через звичку грішити припускаються багато помилок. У деяких випадках їм вдається уникнути наслідків через Божі попередження, але часто вони залишаються до цих попереджень глухими.
  20. Речі, які важливіші за державні справи – Спасіння власної душі куди важливіша справа, ніж державні справи навіть продиктовані якимись «великими» цілями.
  21. Бути як Павло – Нам навряд чи вдасться повторити шлях апостола Павла, але ми можемо наслідувати його приклад служіння Богові.
  22. Інший сенс – Треба ще за земного життя збагнути, що загробний світ кардинально відрізняється від земного світу.
  23. Закваска фарисейська – Часто прояви гордині можна відстежити за критикою: оточуючих людей, святих, і навіть Господа. Тому треба бути обережним з критикою.
  24. Тяжкий шлях – Шлях слідування за Господом тяжкий і суворий, і мало хто дійсно воліє просуватися ним, проте прийняття цього шляху відкриває багато важливих істин.
  25. Хрест-благословення – Служити Богові можна тим, на що особисто вистачає сил і можливостей. І Він обов’язково за це винагородить.
  26. Свій Богові – Куди важливіше бути своїм Богові, ніж людям.
  27. Розірвати темряву – За бажання будь-яка людина може відчути Божу любов і гідно відповісти на неї. Було б лише бажання.
  28. Не знаємо, що і думати – Як ми сприйматимемо Боже слово, так воно нас і судитиме. Отже, все у наших руках, а також думках і справах.
  29. Сила молитви – Повсякчас і в усьому треба шукати підтримки в Господа, ніколи не забуваючи про благі Божі плани…
  30. Хто Головний? – Щоб воскреснути, треба ще за земного життя з’ясувати для себе хто є Головним у нашому житті.
  31. Які люди більш схильні до євангельської проповіді?Роздуми про дві категорії людей, які найбільш сприятливі до євангельської проповіді.
  32. Божий контрольБіблійне розуміння віри – це вірити, що все в цьому світі перебуває під Божим контролем, зокрема наше життя.
  33. Павло в Лістрах
  34. Павло в Лістрах (продовження)
  35. Павло в Лістрах (закінчення)
  36. Атеїзм і законництво – Роздуми про спільність між атеїзмом і законництвом. Як не дивно, а вони є.
  37. Церковні суперечки – Куди краще ламати голову над доктринальними питаннями, ніж думати, як вижити у вороже налаштованому світі.
  38. Єдине місце – Єдине місце на землі, до якого варто прагнути – це Божі небесні обителі.
  39. Неприпустима спокуса – Найголовніше для кожного вірного – це спасіння його власної душі. Ніщо не може зрівнятися з цим, навіть місіонерська діяльність.
  40. Рятівний Божий план у дії – Лише прославляючи Бога, відсунувши на задній план власні проблеми та негаразди, ми здатні прийняти участь у Божому плані спасіння заблукалих грішників.
  41. Досліджувати Писання – Слово Боже, за умови його вивчення і дотримання, приносить багато користі. Тому не нехтуйте Словом Божим.
  42. Чи дійсно невдачі? – Щоб збагнути, що наш труд, який чиниться в згоді з Божою волею, не марний перед Господом, часто потрібні невдачі.
  43. Божа охорона – Бог піклується про нас, навіть коли здається, що весь світ обернувся проти нас і над нами нависла смертельна загроза.
  44. Скарби нації – Справжнім скарбом нації є люди, які всім серцем люблять Бога.
  45. Невідомий храм – Ми повинні в житті керуватися принципом не важливості нашої справи, а її корисності, – для себе і для ближніх.
  46. Вірування і гроші – Віра в Спасителя збагачує людину не тільки духовно, але і фінансово, допомагаючи їй не витрачати власні кошти на марних ідолів.
  47. Раніше було краще? – Часто думки про старі добрі часи межують з вкрай небезпечним наріканням на власну долю, що породжується невдячністю Богу.
  48. Два важливі уроки – Заздрість – страшна вада, яка здатна на будь-яку підступність. Є місце заздрості і в Церкві. Не забувайте про це.
  49. Про забутий ідеал – Церква з часом змінюється і часто далеко не в кращій бік.
  50. Пусті обіцяння – Досить часто люди не задумуються над тим, що обіцяють чи кажуть. А от чи задумуємося ми?
  51. Боротьба з істиною – Багато людей залишаються в полоні власних ілюзій породжених гординею і готові знищити будь-кого, хто намагається ці ілюзії розвіяти.
  52. Не хлібом єдиним – Велика нагорода чекає на вірних Богові, але це буде потім, а більшості з людей треба тут і зараз.
  53. Бог і обставини – «Господь завжди перебуває над обставинами».
  54. Бути мрійниками – Щоб бути добрим проповідником – треба бути мрійником, бачити добре в людях і намагатися вивести це добре назовні завдяки проповіді.
  55. Два разючих результати – Не варто приписувати успіхи (або ж провали) власної проповіді лише власним талантам і силам, а покладатися в цьому виключно на Бога Живого.
  56. Побачити Рим – Бог дотримується Своїх обіцянок, але виконує їх так, як вважає за потрібне.
  57. Два незвичних закінчення – Бог щедрий на нагороди, аби ми лише бажали їх. Як і стосунків з Ним.