Про святість

Святість… Це слово досить часто зустрічається в Біблії та іншій християнській літературі. Проте на сьогодні мало людей здогадується про справжній сенс, який вкладається в слово “святий”. Якщо б пересічного українця попросили описати, як на його думку виглядає свята людина, то він більш за все заявив, що святий – це той, хто усамітнився від людей, постійно постить, молиться, носить довгу бороду, дуже скромну одежу, постійно має задумливий вигляд і вважає все навколо гріхом.

Слухаючи такий опис, може скластися враження, що святих на світі є зовсім мало, бо нелегко знайти людей, які здатні відмовитися від життя у світі і стати аскетами. Виходить, що святість – це привілей особливих, щось недосяжне для пересічної людини!

Але чому ж тоді Бог звертається до людей зі словами “Будьте святі”? Це ж не реально, щоб усі люди стали аскетами! Очевидно, святість має якесь інше пояснення! І не обов’язково тікати від світу, щоб стати святим.

У чому ж тоді суть святості? У чому виражається святість? Чому важливо бути святим? Про це все піде розмова в цій збірці.

ЗМІСТ

Передмова »

Передмова

Перш ніж розпочати розмову, слід додати, що ця збірка передусім буде цікава тим, хто хоче стати краще чи кого не влаштовує його нинішнє життя (у моральному, а не матеріальному аспекті). Якщо Ви не підпадаєте під вищеназвані категорії, то перш, ніж читати далі, задумайтеся, чи треба Вам те, про що піде розмова далі? Тільки не подумайте, що ми хочемо відштовхнути Вас, зовсім ні. Просто хочемо налаштувати Вас на серйозну розмову, щоб Ви задумалися, що таке святість, для чого треба бути святим, загалом, для чого ми прийшли в цей світ? Повірте, це тотожні питання, бо, насправді сенс нашого життя полягає в нашій святості.

Принаймні, так свідчить Біблія: “Бо воля Божа є святість ваша” (1 Сол. 4:3). А цій Книзі слід довіряти. На всі 100.

Якщо вже пішла розмова про сенс нашого життя, то слід додати ще один важливий атрибут святості (Ви ж пам’ятаєте, що святість і сенс нашого життя – це тотожні речі): “без святості ніхто не побачить Господа” (див. Євр. 12:14).

А чи хочете Ви побачити, зустріти Господа у своєму житті – вирішувати особисто Вам.

Редакція сайту

Якщо коротко:

Більш докладно:

Божа святість

Про важливість святості

Бути святим

Замість післямови:

Післямова »

Післямова

На закінчення нашої розмови слід повернутися до образу святого, який уявляється більшості наших співвітчизників. Чому люди звикли зображувати святих у своїй уяві саме такими? Напевно, для самозаспокоєння, щось на кшталт: “То святі люди, а ми люди грішні – куди нам до них”. І робиться це з метою, щоб оправдати свою байдужість, лінь у справі свого спасіння. Адже абсолютно всі ми прийшли в цей світ, щоб перейти у вічність. І тут ми переходимо до аспекту, для чого взагалі нам потрібна святість.

Іоанн Богослов бачив чудове місто – Небесний Єрусалим, де вірні Господу люди будуть жити і царювати з Христом. Але для того, щоб потрапити в це прекрасне місто потрібно бути святим: “І не ввійде до нього ніщо нечисте, і ніхто, підданий мерзоті і неправді, а тільки ті, які написані у Агнця в книзі життя” (Одкр. 21:27).

Таким чином, якщо Ви бажаєте потрапити в місце, яке “не бачило око‚ i вухо не чуло, i на серце людини не приходило те, що Бог приготував тим, хто любить Його” (1 Кор. 2:9), Ви повинні прагнути до святості – процес в якому християнин повинен перебувати все своє життя. І для початку ми повинні бути не байдужими: до Господа та Його Слова, до ближніх, до самих себе. Що всім нам і бажаємо.

Редакція сайту