Біблія і патріотизм

Анотація до цієї збірки матиме дещо інший вигляд, ніж зазвичай, а все через те, що питанням патріотизму дуже часто спекулюють… не чисті на руку люди, або як стверджував англійський письменник Семюел Джонсон: «Патріотизм – це останній притулок негідника». Не варто також забувати про радянський погляд на патріотизм, що, на жаль, живе й понині, де Батьківщина просто обожнювалася і їй треба було віддавати, як мовиться, всього себе без залишку. Не дивно, що в колі віруючих виникло небезпідставне ставлення до патріотизму як явища, що зовсім не личить віруючим людям.

Звичайно, таке ставлення до земної Батьківщини, яке вимагала безбожна радянська влада, абсолютно неприйнятне. Проте цілком не вірне ствердження, що християни мають усунутися від громадського, тим більше політичного життя (з цим особисто не згоден християнський місіонер Петро Цюкало), бо це «брудна» справа. Це не так, і на користь цьому явно свідчать численні біблійні приклади – варто лише пригадати Христові слова: «Я посланий лише до загиблих овець дому Ізраїлевого» (Мф. 15:24).

Щоб уникнути в подальшому зайвої демагогії, вирішимо принаймні для себе, що таке патріотизм, тобто що має на увазі під цим словом редакція цього сайту. Отже, патріотизм – це любов до земної Батьківщини. Що ж таке земна Батьківщина, а це може бути країна в цілому, народ, певна частина країни (область, район, місто, село і т.д. і т.п.), а також міру любові до Батьківщини кожна людина вільна (і, головне, повинна) обирати сама, пам’ятаючи біблійний принцип: «Бо якою мірою міряєте, такою ж відміряється і вам» (Лк. 6:38). А ця збірка, сподіваємось, у цьому виборі допоможе вам (щоб переглянути вміст підкатегорії, просто натисніть на її назву).

ЗМІСТ

Патріотизм і Біблія »

Патріотизм і Біблія

Деякі аспекти активної християнської громадської позиції »

Деякі аспекти активної християнської громадської позиції

Біблійні приклади »

Біблійні приклади

Про те, до чого призводить брак любові до Батьківщини:

Додаток »

А на додаток, цікаві роздуми рабина над 10 старозавітними заповідями, що можуть стати серйозним попередженням для всіх, хто свої особисті інтереси любить прикривати Божим Словом (чесно кажучи, це стосується більшості з людей, які ознайомлені з Біблією):

Замість післямови »

Замість післямови

На закінчення хотілося додати ще кілька слів відносно любові до Батьківщини.

Всіх людей можна порівняти з неправедним управителем, про якого розповідається в притчі в 16 розділі Євангелія від Луки. Всім нам доручене неправедне, тобто земне багатство, яке може мати вигляд певних статків, здоров’я, талантів, розумових здібностей тощо. І в залежності від того як ми скористаємося цим земним скарбом, залежить: чи приймуть нас у Вічні обителі чи ні. “Вірний у малому і у великому вірний; а неправедний у малому, неправедний і у великому.  Отже, якщо ви у неправедному багатстві не були вірні, хто ж довірить вам істинне?” – каже на закінченні цієї причті Ісус Христос. Цю фразу в площині цієї теми можна озвучити так: “Щоб стати громадянином Небесного Царства, спочатку слід стати громадянином земної країни”.

Напевно, ви розумієте, щоб дійсно стати громадянином країни не достатньо лише мати паспорта. Бути громадянином – це не бути байдужим до того, що чиниться в країні, навколо нас; розділяти разом з країною всі скорботи і радості, не відокремлювати себе від долі рідної землі. А для справжнього патріота, християнина Батьківщина передусім має асоціюватися з ближнім, якого Христос заповідав любити як самого себе.

Редакція сайту