Уникання відповідальності

Віра в Бога – це стосунки. Стосунки з Особистістю, Яка створила Всесвіт. Навряд чи хто з людей буде поводитись зневажливо з людиною, яка займає набагато вище положення в суспільстві за їх власне. Тому і ставлення до Творця має бути шанобливим, відомим як «Страх Божий» (про страх Божий мова піде в наступному дописі).

Але серйозні стосунки неможливі без знання (хоча б поверхневого) свого співрозмовника. Знання про Творця ми можемо отримати з багатьох місць, але де гарантії, що вони не будуть перекрученими і хибними? Тому єдиним достовірним джерелом відомостей про Бога має бути Його Слово, Біблія: «Віра від слухання, а слухання від слова Божого» (Рим. 10:17). Щиро дивують люди, які багато років старанно ходять до церкви, але толком не прочитали Євангелія, вже на кажучи про Новий Завіт чи цілу Біблію. Цікаво, у Кого вони вірують (чи все таки в Що)?

Близькі, довірливі стосунки між людьми неможливі без відповідальності, без взаємної довіри один одному. Це правило стосується і близьких стосунків з нашим Творцем. Але більшість людей не хочуть бути відповідальними ні з ближніми, ні зі своїм Творцем. Довіряти Йому теж багато хто не збирається. Чому? – Бо довіра вимагає тієї самої відповідальності, от чому так багато людей не хочуть звертатися до Творця по допомогу навіть у найскрутнішій ситуації, коли їм у принципі, втрачати вже нічого. Люди так цінують свободу грішити далі (зазвичай, це називають «жити колишнім життям»), що готові навіть розстатися із земними благами, із самим життям, аби лише продовжувати жити так само далі, хоча саме таке життя стає причиною їхніх сумних наслідків.

Що ж, деколи люди можуть бути принциповими, страждати на зло собі та оточуючим, терпіти поневіряння, ніж закликати Бога про допомогу, щоб на них у повній мірі сповнилися слова: «Споживіть і побачите, що благий Господь. Блажен муж, що уповає на Нього» (Пс. 33:9)

Автор: Михайло Лукін

Попередній запис

Дії, а не балачки

Зцілення двох сліпих, Юліус фон Каролсфельд Часом диву даєшся: як деколи люди легко розмірковують про віру, ... Читати далі

Наступний запис

Страх Божий

Всі люди чогось бояться: темряви, висоти, самотності, бідності, всі бояться смерті (ну, чи майже всі). Взагалі, страхів у людини може ... Читати далі