Смертельна небезпека

У попередньому дописі ми з’ясували, що часто причиною того, що люди не усвідомлюють, що багато, як на їх думку, цілком безневинних речей, які вони роблять, виявляються гріховними, є звичайнісіньке невігластво. Загалом, цілком буденна річ, але від того не менш небезпечна, адже «відплата за гріх – смерть» (Рим. 6:23). При чому, слід зауважити, немає суттєвої різниці, який саме гріх, адже найменший, здавалося б, «безневинний», як деколи люблять виражатися, гріх може мати найтрагічніші наслідки.

Але недаремно ми тут пригадали звичку багатьох людей применшувати гріх, вважати його якоюсь «дрібницею», на яку загалом не варто звертати уваги. Бо така звичка, яка без сумніву теж є гріховною, адже «всяка неправда є гріх» (1Ін. 5:17), як і будь-який гріх, багата на наслідки. Ясна річ, на негативні.

Але які саме? Подібним питанням задається чимало людей і доволі часто не можуть отримати з боку вірних чіткої і зрозумілої для них відповіді. Через це багато хто починає легковажно ставитися до гріха, що неминуче призводить до трагічних наслідків, адже, як відомо: «відплата за гріх – смерть». Тому не гаючи часу спробуємо дати коротеньку відповідь на питання: На які саме наслідки багата звичка применшувати гріх?

Передусім, применшення гріха автоматично применшує його наслідки. Людина втрачає страх перед скоєнням певного гріха, а безкарність, як відомо, лише розв’язує руки для скоєння ще більшої кількості гріхів.

По-друге, людина втрачаючи страх, починає звикати до гріха, призвичаюється до нього: а немає нічого важчого, ніж позбуватися гріховних звичок.

А по-третє, людина починає пропагувати гріх, підбивати інших людей чинити так само, як і вона. Тим самим людина ширить цей гріх не тільки власними силами, але залучає до нього інших людей. Ще гіршою ситуація стає, коли люди залучають до гріха неповнолітніх. Недаремно Спаситель попереджає: «Неможливо не прийти спокусам; але горе тому, через кого вони приходять. Краще було б йому, якби жорно млинове повісили йому на шию і кинули його в море, ніж щоб він спокусив одного з малих цих» (Лк. 17:1,2).

Але це ще не все. Багато людей на цьому гріховному терені не зупиняються, а простують у своєму моральному занепаді далі, прикриваючи свою гріховну діяльність тим, що вона угодна Богові! На кшталт наркоманів, які заявляють, що вживання марихуани дозволяється Біблією!

Стосовно такого ставлення Слово Боже явно попереджає: «Не вимовляй імені Господа, Бога твого, марно, тому що Господь не залишить без покарання того, хто промовляє ім’я Його марно» (Вих. 20:7). А таке перекручування Слова Божого на догоду власним гріховним інтересам прямо порушує цю Божу заповідь. Хоча, напевно, таких «знавців» Слова Божого, подібне попередження мало хвилює: «Вони знають праведний суд Божий, що хто чинить так, вартий смерти; однак не тільки самі таке роблять, але й тим, що роблять, сприяють» (Рим. 1:32).

Наведені аргументи, сподіваємось, комусь виявляться в нагоді, зі свого боку хочемо цей допис завершити наступним прикладом. У світі існує два моральні полюси: білий і чорний, це, відповідно, правда і брехня. Людина недосконала істота, і тому постійно намагається змішати ці два кольори, щоб у підсумку отримати різні відтінки сірого. Така поведінка здається багато-кому прийнятною. Проте попри схвальне ставлення до неї багатьох людей, вона не стає від того менш гріховною і більш безпечною, адже, як відомо, будь-який гріх багатий на всякі неприємні наслідки, а Біблія прямо каже, що гріх – смертельно небезпечний. Для будь-кого з нас.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docСмертельна небезпека


Ваш коментар:

Попередній запис

Небезпечне ставлення

Деколи складається цілком парадоксальна ситуація: багатьом людям невтямки, що багато речей, які вони роблять є гріхом. Відразу уточнимо, що мова ... Читати далі

Наступний запис

Цікаві факти про наркотики

Наркотики – від грецького "наркотикос", той, що призводить до заціпеніння, – були відомі в Греції і на Кіпрі за 2 ... Читати далі