Цікаві факти про наркотики

Наркотики – від грецького “наркотикос”, той, що призводить до заціпеніння, – були відомі в Греції і на Кіпрі за 2 тисячі років до Різдва Христового. З висушеного молочного соку незрілих насінних коробочок маку греки отримували опіум і вживали наркотик під час ритуалів на честь бога сновидінь Морфея.

Цікаво, що кокаїн вбиває в три рази більше людей, ніж інші незаконні наркотики.

Один із старих і авторитетних медичних журналів The Lancet назвав алкоголь найшкідливішим наркотиком. За критерієм шкоди для споживаючого алкоголь поступається лише героїну, креку і метамфетамину, обганяючи при цьому кокаїн, тютюн, марихуану, екстазі, ЛСД і багато інших речовин. Якщо ж взяти до уваги шкоду для оточення, а також сумарний показник шкоди, алкоголь набагато випереджає усі інші наркотики.

Відомо, що в 1951 році відома естрадна співачка, кумир усієї Франції Едіт Піаф, потрапила в серйозну автомобільну аварію, у результаті якої в неї виявилися зламані рука і два ребра. Приймаючи болезаспокійливі, вона приохотилася до морфіну, почала пити усі можливі пігулки. Незадовго до цієї аварії, в авіакатастрофі загинула її кохана людина, вже тоді Едіт Пиаф впала в депресію і намагалася піти від реальності за допомогою алкоголю. Від самогубства її врятувала подруга. Лікування не принесло очікуваного результату. Від алкоголізму і депресії співачка так і не позбавилася. Але попри те вона продовжувала виступати. Пристрасть до сцени давала їй сили, навіть тоді, коли вона, вже хвора на рак, не могла дихати через кров, що підступала до горла.

Героїн був придуманий як засіб від кашлю і до 1971 продавався в німецьких аптеках.

Більшість купюр американських доларів мають на собі сліди кокаїну. Проте це не означає, що усі вони використовувалися для вживання наркотику – його частинки передаються з однієї купюри на іншу при їх контакті в гаманцях.

Джордж Вашингтон палив марихуану, щоб позбутися зубного болю.

Кокаїн був уперше витягнутий з листя коки в 1859 році і додавався в кріплене вино у Франції ще в 1863 році. З 1880 року він став застосовуватися як анестетик.

Зиґмунд Фрейд після перевірки властивостей кокаїну на собі пропагував його як ліки від депресії, сексуальних розладів, сифілісу і алкоголізму. Фрейд стверджував, що кокаїн не викликає жодного звикання, але згодом це було спростовано, і кокаїн поступово заборонили в усіх країнах.

Не дивлячись на те, що в Нідерландах легалізовано паління марихуани, рівень її споживання голландцями один з найнижчих в Європі. Також у Нідерландах один з найнижчих показників смертності, пов’язаної з прийомом наркотиків, – вісім випадків на мільйон жителів (наприклад, у Великобританії цей показник дорівнює 50).

Споживання пиріжків або булочок з маковими зернами може викликати позитивну реакцію тесту на наркотики в крові.

Марихуана була відома південноамериканським індіанцям ще 35 віків тому. Наркотик отримують з конопель. У 1978 році марихуану палили 10 відсотків американських школярів. Зараз цей відсоток удвічі менший, що пояснюється появою в школах “крека”.

Немовлята, народжені від матерів, які вживали кокаїн під час вагітності, як правило, мають низьку масу тіла при народженні, і страждають від ушкодження мозку.

П’ять відсотків залежних страждають полінаркоманією, використовуючи різні види наркотиків.

Щоб виготовити 1 кілограм кокаїну, потрібна 1 тонна листя коки, яку надалі обробляють сірчаною кислотою, бензином, аміаком, ацетоном, ефіром і соляною кислотою.

Знаменитий ямайський регі-музикант Боб Марлі заповідав покласти у свій посмертний склеп гітару «Les Paul», футбольний м’яч, Біблію і згорток марихуани.

Наприкінці XІX століття кокаїн прописували практично від усіх хвороб, у США продавалися сигари і сигарети з кокаїном.

Поєднання кокаїну і алкоголю виділяє токсини і вбиває близько 75% наркоманів.

Собівартість грама кокаїну – декілька центів (його виробництво не складніше виробництва аспірину), а продажна ціна близько 100 доларів. Така ціна заборони.

Зараз поштові голуби вже рідко використовуються для доставки листів, проте успішно справляються з іншими завданнями. Наприклад, у віддалених районах Англії і Франції голуби доставляють у лікарню проби крові. А наркоділки запускають цілі зграї голубів для доставки героїну з Афганістану в Пакистан.

Лабораторні досліди над мавпами в 1978 році показали, що тварини віддають перевагу кокаїну над їжею. Вони вживали наркотик, поки не помирали з голоду.

Найбільше наркоманів – 42 відсотки – гине від різних захворювань, викликаних вживанням психоактивних речовин. Від передозування помирає більше 13 відсотків. Закінчують життя самогубством майже три відсотки. У нещасних випадках «під кайфом» гине близько семи відсотків.

У 1985 році перуанські митники присікли експорт великих партій меду з Еквадору, виявивши в ньому кокаїн. Причому наркотик не підмішували механічним способом. Для отримання такого меду бджіл випускали на плантації коки.

У 1983 році з Багамських островів у США був завезений “крек” – неочищений кокаїн, підсмажений на звичайній сковорідці з додаванням харчової соди.

Наркотик первітин (похідне метамфетаміна) широко використовувався для стимуляції солдатів Вермахту – його пігулки офіційно входили в пайок льотчиків і танкістів. Вживали його і цивільні особи – у продажу були шоколадні цукерки з начинкою з первітина, хоча згодом міністерство охорони здоров’я дізналося про його небезпеку і заборонило виробництво. Фармацевти, що створили первітин, після війни були вивезені в США і брали участь у створенні препаратів, що застосовувалися вже американською армією в Кореї і у В’єтнамі.

У 70-і кокаїн був символом нової моралі ділових людей. Його приймали зірки Голівуду, бізнесмени і відомі спортсмени. Кокаїн вважався нешкідливим стимулятором, що піднімає працездатність. У червні 1986 року один за другим від кокаїну померли відразу дві суперзірки – футболіст Дон Роджерс і баскетболіст Лен Біас.

За матеріалами сайту https://www.20gdp.by

Попередній запис

Смертельна небезпека

У попередньому дописі ми з’ясували, що часто причиною того, що люди не усвідомлюють, що багато, як на їх думку, цілком ... Читати далі

Наступний запис

Для наркоманів теж є місце в раю?

Я була наркоманкою з дуже великим стажем. Зухвала і безпринципна. Завжди виправдовувала себе: з вовками жити – по-вовчому вити. У ... Читати далі