Провісник падіння

«І сказав Ісус: на суд Я прийшов у світ цей, щоб незрячі бачили, а зрячі стали сліпими. Почувши це, деякі з фарисеїв, що були з Ним, сказали Йому: невже і ми сліпі? Ісус сказав їм: якби ви були сліпі, то не мали б на собі гріха, але як ви говорите, що бачите, то гріх лишається на вас» (Ін. 9:39-41). Це один з численних біблійних фрагментів, в якому викривається гординя та зарозумілість фарисеїв, які не змогли, а точніше не захотіли побачити здійсненого Христом дива, а все через те, що воно не вписувалося в їхній світогляд.

Проте мова сьогодні не про них, а їх пригадали лише для прикладу, адже, як відомо: «Усе це сталося з ними як приклади, а написано для повчання нам, які досягли останніх віків» (1Кор. 10:11). Отже, їхній приклад має бути попередженням для нас з вами, щоб не надто підносилися над оточуючим світом. Адже, знову ж таки, як попереджає Біблія: «Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать» (Як. 4:6). Благодать потрібна хоча б для того, щоб за всіма своїми чеснотами та добрими справами, чи принаймні їх імітацією, бачити свої гріхи та духовні вади, які, у свою чергу, потребують Божого зцілення.

Між іншим, стосовно відчуття потреби Божого зцілення. Це  важливе зауваження, адже можна грішити і не розкаюватися у скоєному, а досить часто навіть отримувати від цього задоволення, і мова зараз не тільки про гріхи, що пов’язані з тамуванням статевого потягу. Обжерство, наприклад, до певної пори теж може приносити неабияке задоволення, проте з часом воно перетворюється на пристрасть і буквально поглинає, поневолює людину, для якої сенсом існування стає споживання якомога більшої кількості їжі, що до того ж приносить неабиякі проблеми із здоров’ям, окрім духовної шкоди. Про алкоголізм і наркоманію, напевно, немає сенсу нагадувати, адже багатьом доводилося ставати свідками їх руйнівного впливу на людину. Так що, повторимося, відчуття потреби Божого зцілення – це дуже важлива річ, яка врятувала безліч людей від духовної, а часто і від передчасної тілесної смерті.

Зробивши таке важливе зауваження (для когось це може стати відкриттям – не треба забувати того факту, що начебто найочевидніші речі для когось можуть такими не бути), повернемося до теми нашої розмови, яку загалом можна сформулювати наступним чином: «Не той достойний, хто сам себе хвалить, але кого хвалить Господь» (2Кор. 10:18). А «хвалити» Господь може найнесподіванішим чином… навіть гоніннями: «Якщо Мене гнали, то гнатимуть і вас» (Ін. 15:20). Втім, тут потрібне уточнення: «Яка похвала, якщо ви терпите, коли вас б’ють за провини? А якщо, роблячи добро і страждаючи, ви терпите, це угодно Богові. Бо ви до цього покликані: тому що і Христос постраждав за нас, залишивши нам приклад, щоб ми йшли по слідах Його» (1Пет. 20,21). Теж, між іншим, здавалося б, очевидні речі, які для когось можуть стати відкриттям, або ж нагадуванням давно забутих істин.

Цю розмову можна було б продовжувати і далі в такому ж дусі, наводячи усе нові і нові ніби очевидні приклади, які для когось можуть стати відкриттям, або ж нагадуванням давно забутих істин… проте не будемо забирати у вас надто багато часу, а краще висловимо основну думку, яку хотіли представити вашій увазі. Не можна бути статичним у стосунках з Господом. Треба постійно розвивати ці стосунки, відкривати, бажано щодня, якщо не щохвилини, нові грані Божого характеру. Бо в іншому випадку на нас чигає пастка, в яку потрапили свого часу фарисеї, а у віках – безліч осіб, коли вони підмінили живого Бога власними уявленнями про Нього, «зацементували їх», що з часом стало причиною їх неабиякої гордості, яка незмінно стає провісником падіння (див. Притч. 16:18; 18:13).

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docПровісник падіння


Ваш коментар:

Попередній запис

Біблійні приклади людей, які загордилися

Цар Озія вражений проказою, Рембрандт ван Рейн Біблія подає нам приклади обдарованих і впливових людей, які ... Читати далі

Наступний запис

Симптоми гордості

І. Два боки медалі: Гордість – це пихате вивищення над ближніми. Це частина нашого гріховного серця (розуму), яка каже нам, ... Читати далі