Про земні та небесні скарби

Не збирайте собі скарбів на землі” (Мф. 6:19)

Скарб, зібраний на землі, недовговічний, його можуть вкрасти злодії, винищити черви і тля. “Де скарб ваш, там буде й серце ваше” (Мф. 6:21). Думки будуть до такого ступеню зайняті земними скарбами, що небесному не залишиться належного йому місця.

В юдеїв новозавітних часів найбільшою пристрастю була любов до грошей. Те ж саме відбувається й нині – часто релігійні почуття і любов до Бога витісняються турботами про земне. Жадання багатства так захоплює людину, що в гонитві за наживою вона пригнічує в собі всі благородні прагнення і прямує до вічної погибелі. Служіння земному сповнене турбот, труднощів і стомливої роботи, а скарби, які людина з такими зусиллями збирає на цій землі, дуже недовговічні.

Ісус каже: “Збирайте ж собі скарби на небі, де ні черв, ні тля не точать і де злодії не підкопують і не крадуть, бо де скарб ваш, там буде й серце ваше” (Мф. 6:20,21).

Збирайте ж собі скарби на небі“. У наших власних інтересах накопичувати небесні скарби. Це єдине, чим ми володіємо, що дійсно належить нам. Скарби, зібрані на небесах, нетлінні. Ні вода, ні вогонь не в змозі знищити їх, жодний злодій не може їх вкрасти, бо Господь охороняє їх.

Найбільше багатство, що цінується Христом є “багатство славної спадщини Його для святих” (Еф. 1:18). Учні Ісуса порівнюються з дорогоцінним камінням, Його особливим скарбом. Він говорить: “Подібно до каменів у вінці, вони засяють на землі Його” (Зах. 9:16). “Люди будуть дорожчі за чисте золото, і мужі – дорожчі за золото офирське” (Іс. 13:12), Христос, Цар Слави, дивиться на Свій народ як на нагороду за всі Свої хресні страждання, приниження та любов і як на свідоцтво Його нетлінної слави.

Нам дозволено приєднатися до Нього у великій справі спасіння і бути співучасниками в багатстві, надбаному Його стражданнями і смертю. Апостол Павло писав солунським християнам: “Хто наша надія, або радість, або вінець похвали? Хіба і не ви перед Господом нашим Ісусом Христом у пришестя Його? Бо ви – слава наша і радість” (1 Сол. 2:19-20). От скарб, заради якого Христос велить нам працювати! Характер – це велика жнива життя. Кожна дія, кожне слово, що викликає в чиїйсь душі прагнення до небесного, кожне зусилля, спрямоване на формування христоподібного характеру, – усе це і є збирання скарбу на небесах.

Де скарб ваш, там буде й серце ваше“. Кожним зусиллям, що спрямовується на допомогу ближньому, ми сприяємо самі собі. Кожен християнин, який присвячує свої сили чи час на справу поширення благої звістки, зосереджує на ній і свої інтереси і молитви. У результаті в нього з’являється ще більше бажання допомагати ближнім та служити Богові. А в день Страшного суду, коли всі багатства цієї землі загинуть, той, хто зібрав собі скарб на небесах побачить те, що він здобув у своєму житті. Якщо ми будемо дотримуватись слів Христових, то наприкінці часів, зібравшись навколо престолу Божого, ми побачимо душі, які врятовані з нашою допомогою, і дізнаємося, що одна людина врятувала своїх ближніх, а ті, у свою чергу, когось ще – і в результаті велика кількість людей досягли завдяки нашим працям вічної гавані спасіння, щоб скласти свої вінці до ніг Ісуса і прославити Його у вічності. З якою радістю ми глянемо на врятованих, тих, які будуть брати участь на шлюбній вечері Агнця! Яким дорогоцінним буде небо для тих, хто складав на ньому свій скарб, хто був послідовним у справі свого спасіння!

За матеріалами сайту Що є істина?

Попередній запис

Бо де скарб ваш, там буде й серце ваше

"Бо де скарб ваш, там буде й серце ваше" (Мф. 6:21) В Ін. 18:36 Ісус сказав дуже важливі для нас ... Читати далі

Наступний запис

Істинний скарб

"Не збирайте собі скарбів на землі, де черв і тля точать і де злодії підкопують і крадуть. Збирайте ж собі ... Читати далі