Бо де скарб ваш, там буде й серце ваше

Бо де скарб ваш, там буде й серце ваше” (Мф. 6:21)

В Ін. 18:36 Ісус сказав дуже важливі для нас з вами слова: «Царство Моє не від світу цього». Увесь Новий Завіт проникнутий цією думкою. Те, що проповідував Ісус, те, що потім проповідували Його апостоли, – було не від світу цього, тобто не мало жодного відношення до законів, принципів і правил існування цього світу.

Спробую пояснити все це сучасними словами. По суті, існує тільки дві великі держави:

Держава, головою якої є Бог (Біблія називає це Небом, Царством Небесним, Царством Божим…). Тут усі живуть за правилами всезнаючого і люблячого всіх Бога, тут править Дух Божий. Тут усі рівні і єдині, не дивлячись на те, що кожен є окремою неповторною особою.

Держава, головою якої є сатана (Біблія називає це – «світ цей»). Тут живуть за правилами сатани, тут править плоть.

Які скарби Божої держави?

  • Праведність (Мф. 13:43),
  • щира віра і довіра Царю (Мф. 18:3),
  • мир і радість у Святому Дусі (Рим. 14:17),
  • повна свобода від влади пітьми (Кол. 1:13),
  • правда (Євр.1:8; Еф.5:9),
  • жертовна любов (1Ін. 3:16; 1Ін. 4:8),
  • спокій, довготерпіння, милосердя, лагідність, стриманість (Гал. 5:22-23), життя вічне (Ін. 10:28; 1Ін. 1:2)

Які скарби держави сатани?

  • Срібло і золото =гроші (Як. 5:3),
  • задоволення плоті, через яку приходить те, про що сказано в Гал.5:19-21,
  • задоволення гордості (1Ін. 2:16) і т. д.

От такі дві абсолютно протилежні одна одній держави.

Коли Ісус каже: «Збирайте ж собі скарби на небі», Він тим самим стверджує, що ми повинні все більше і більше уподібнюватися громадянам Його держави, тобто ставати такими, для кого святість, милосердя, правда, любов, вічне життя… є головними. Ми повинні вкладати дані нам сили, можливості, здібності в те, що цінується в Державі Божій.

Ваше серце, тобто ваші думки і почуття, завжди зосереджені тільки на тому, що для вас найважливіше, тому ваше серце завжди буде там, де ваші основні прихильності, з тим, до чого ви прив’язані.

Якщо ви прив’язані до світського, то ваші думки і почуття будуть зі «скарбами» земними. Якщо ви прив’язані до Небесного, то ваші думки і почуття будуть із скарбами Небесними. А де серце – там і уся людина, бо саме серце (=наші думки і почуття) визначають наші дії і нашу долю «…тому що, які думки у душі її, така й вона». (Прит. 23:7; Мф. 15:19).

Чому, наприклад, ви все ще грішите? Бо ваше серце вважає скарбом те, що пропонує цей світ, і вашу плоть, якій хочеться того і того. От ваше серце і в’язне в цьому скарбі. Як тільки воно почне вважати скарбами те, що зосереджене в Небесній Державі, то ви перестанете вкладати свої сили, час і здібності у свою плоть і в похоті цього світу… змінити Банк… і перестанете грішити.

З любов’ю в Спасителеві, Олександра Ланц

Попередній запис

Про багатство і бідність (закінчення)

Теологія досягнення успіху Земні справи, при всій їх важливості, не повинні загороджувати головного – спасіння для вічного життя. Шукати треба ... Читати далі

Наступний запис

Про земні та небесні скарби

"Не збирайте собі скарбів на землі" (Мф. 6:19) Скарб, зібраний на землі, недовговічний, його можуть вкрасти злодії, винищити черви і ... Читати далі