Шанс незалежності

У світлі останніх трагічних подій багато українців почали доволі скептично ставитися до незалежності України. На їх думку, для цього є низка суттєвих факторів. Яких саме? – А це нехай кожен вирішує для себе, натомість зі свого боку є бажання поділитися одним цікавим історичним фактом:

«Тайці, корінне населення Таїланду, дуже пишаються тим, що їхня країна ні разу не була колонізованою».

Зрозуміло, що багатьох українців аж ніяк не обходить цей історичний факт, проте, якщо поглянути на історію сусідів Таїланду, багато що стане цікавим для нас. Взагалі Таїланд межує на сході з Лаосом і Камбоджею, на півдні з Малайзією, а на заході з М’янмою (раніше Бірма). Так от кожен із сусідів Таїланду перебував під колоніальним тиском Великобританії і Франції, а також під час Другої світової війни окупований Японією. І це не була окупація на кшталт німецької окупації деяких західноєвропейських країн, де більшість населення, принаймні на певний період часу, не відчували окупації. Це було тотальне поневолення країни, коли її природні багатства грабувалися, а населення залишалося абсолютно безправним перед жорстоким окупантом.

Таїланд і його сусіди

Аж ніяк не полегшилась ситуація після закінчення Другої світової війни, адже сусіди Таїланду почали отримувати (або ж виборювати) незалежність, а на їхній території відбувалася запекла боротьба комуністів зі своїми опонентами, які, на хвилиночку, не були набагато кращі за комуністів. Втім, були і виключення: так Малайзія уникнула комуністичної загрози, проте отримала трирічну війну з Індонезією, яка не хотіла бачити Малайзію незалежною державою. Проте комуністична зараза серйозно охопила Камбоджу і Лаос на багато років, і принесла величезні страждання їх населенню. А в М’янмі і по нинішній день одна військова хунта змінює другу хунту, і не видно кінця і краю цій війні.

Так що тайцям дійсно є нагода пишатися тим, що їхня країна ні разу не була колонізованою, і їм не довелося пройти шлях сусідів. Так що Незалежність країни – це чудовий шанс для її розвитку, і це куди краще, ніж бути чиєюсь колонією.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docШанс незалежності