ДАВИДА «ПОШИТО В ДУРНІ»

Бенкет в Авесалома, Бернардо Каваліно

Встановіть чесність єдиним правилом

Коли моя перша донечка ще тільки вчилася ходити, вона вперше спробувала один метод, щоб уникнути покарання, відомий нам як «брехня». Кумедно подумати, як цей метод цілком природно спадає на думку навіть найменшим дітям. Думаю, вона навіть ще не розуміла, що означає саме слово «брехня».

Якось я поставив їй просте запитання і, після недовгої паузи, почув відповідь, яка мене цілком задовольнила. Проте, коли я повернувся до своєї праці, то зрозумів, що донечка мені сказала неправду. Тієї ж миті я усвідомив, що це була підказка Бога, бо самому мені б і на гадку не спала така думка.

Я посадив свою донечку на коліна і довго з нею розмовляв. В результаті виявилося, що навіть якщо вона ще не знала тлумачення слова брехня, то, однак, уже непогано знала, як її застосовувати.

Коли я перечитував історію життя Давида, то дивувався, як часто діти його обманювали, говорили неправду і цілковито «шили в дурні», втілюючи свої хитрі та жахливі задуми.

Коли Амнон задумав звабити свою сестру по батькові Тамару, він почав шукати способу, як зустрітися з нею наодинці. Тож одного дня він вдав із себе хворого. Коли цар Давид прийшов його відвідати, той попросив, щоби прийшла Тамара і доглянула за ним. Коли та прийшла, Амнон зґвалтував її (див. 2 Сам. 13:1-22).

А коли Авесалом вирішив убити Амнона, він влаштував вечірку для своїх братів і попросив батька їх усіх запросити. Давид згодився і, нічого не підозрюючи, віддав Амнона на смерть (див. 2 Сам. 13:23-29).

Мене дивує, що Давид ніколи не сказав нічого щодо цих витівок і брехні, якою вони досягали бажаного.

Після цих двох випадків у їхній сім’ї різко впала довіра один до одного. В кару за роман Давида з Ветсавією, за наказ убити її чоловіка і намагання приховати це від людей Бог пообіцяв йому, що, оскільки він підняв меч аммонійський, щоб убити Урію, меч завжди буде піднятий у його домі.

Чому ж ти так зневажив Господа і вчинив те, що є злом у Його очах? Урію хеттита вбив мечем, жінку його взяв собі за жінку, його ж ти вбив мечем аммонійським. І тому тепер меч навіки не відійде від дому твого за те, що ти Мене зневажив і взяв жінку Урії хеттита, щоб була тобі за жінку (2 Сам. 12:9-10).

Бог сказав Давиду, що та сама зброя ненависті і шахрайства, якою він скористався, ще не раз пройде крізь його родину. Давидові сини не лише вбивали один одного і змагалися за батьківський престол, але й обманювали свого батька, щоб досягнути бажаного результату.

Сіючи обман, навчите дітей лише одного – що обманом можна вирішувати проблеми і усувати перешкоди, але невдовзі і самі станете цією перешкодою.

З часу першої розмови про брехню з моєю маленькою донею, я сформулював сімейний девіз про заборону говорити неправду: «Якщо я так кажу – можеш мені вірити, якщо я так кажу – це правда»

На відміну від Давида, ви маєте стати зразком щирості і чесності. Ніколи не залишайте поза увагою дитячі спроби сказати навіть невелику неправду. Пам’ятайте, що сила вашої родини полягає у довірі, а її можна здобути лише тоді, коли встановите у своїй родині чіткі правила – говорити тільки правду і вірити один одному.

Поради для батьків

Ваші діти мають знати, що вашим словам завжди можна довіряти, бо вони правдиві. В тому разі, якщо діти говорять одне, а починають робити інше, – можете перепитати їх, чи їм до вподоби те, що ви дотримуєтеся всіх своїх слів та обіцянок даних їм. Той факт, що ви завжди говорите правду, може стати основою для розмови з ними, коли бачите сумнів «казати правду чи ні» на їхньому обличчі.

Попередній запис

ДАВИД І СИНИ

Давид тужить про сина Амнона, Джеймс Тіссо Не приховуйте своїх почуттів та емоцій - прислухайтеся до ... Читати далі

Наступний запис

МУДРІСТЬ СОЛОМОНА

Розділення царства, Юліус фон Каролсфельд Вчимо дітей бути мудрими Коли я став християнином, якось почув, що ... Читати далі