Покладатися на Бога Живого

Не хотілося про це говорити, але складається таке враження, що в багатьох українців виходить не помічати, що в країні більше ніж рік точиться війна. Хотілося б у цьому помилятися, але сама оточуюча дійсність підтверджує цей факт. Зважаючи на це, можна стверджувати, що в Україні наразі є дві біди: війна та ігнорування багатьма її жителями цієї війни. І друга біда за наслідками не є легшою від першої… Про причини такого ігнорування годі говорити, їх може бути безліч, а от про наслідки, передусім духовні, говорити треба.

І почнемо свої роздуми із цього приводу з одного зауваження, що ігнорування війни полягає зовсім не у відмові називати речі своїми іменами, тобто війну не називати війною, адже це взагалі виходить за межі здорового глузду чи за межі людської порядності і є відвертим намаганням виправдати злочинні дії росії. У нашому розумінні, ігнорування війни – це вдавання, що цей збройний конфлікт особисто тебе чи твоїх близьких аж ніяк не стосується, що з ними чи з тобою нічого поганого не станеться, що все буде добре, все буде гаразд. І багато хто переконує і себе, і оточуючих у цьому, тим самим марно намагаючись втекти від суворої реальності.

Звісно, варто надіятись на добре, бо інакше можна поринути в депресію, але одночасно з тим не треба тішити себе марними ілюзіями, не треба вдавати, що все гаразд. Не може бути гаразд, коли буквально пів країни лежить у руїнах, а чверть населення покинула власні домівки і поневіряється ледь не всім світом. Але попри ці добре відомі факти багато українців все одно намагаються переконати і себе, і оточуючих, що все гаразд, тим самим наражаючи себе на небезпеку розчарування. І це розчарування неодмінно настане, адже не можна вічно жити в ілюзіях, рано чи пізно, сувора реальність дасть про себе знати, і тоді людям буде куди важче і гірше, ніж тим, хто прийняв для себе цю сувору реальність.

Але на прийнятті не варто зупинятися, адже людина морально просто не здатна витримати такого навантаження, тому їй задля власного фізичного і душевного блага треба звернутися за підтримкою до Бога Живого: «Усі турботи ваші покладіть на Нього, бо Він піклується про вас» (1Пет. 5:7). Ясна річ, таке твердження в когось може лише викликати саркастичну посмішку, проте сподівання на Бога куди розумніша річ, ніж покладання на власні непевні сили, або ж просто ігнорування факту, що з тобою чи з кимсь з твоїх близьких може статися дійсно щось погане. Тому краще «смиріться під міцною рукою Божою, щоб підніс вас свого часу» (1Пет. 5:6), – а це неодмінно станеться, якщо свого часу ми свідомо вирішімо в усьому, абсолютно в усьому покладатися на Бога Живого.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docПокладатися на Бога Живого

Попередній запис

Плани на майбутнє

Люди полюбляють будувати плани на майбутнє. Навіть, якщо вони знають, чи принаймні здогадуються, що цим планам не доведеться виконатися. Але ... Читати далі

Наступний запис

В очікувані дива

Не для кого не секрет, що багато українців чекають на диво: чекають скорого закінчення війни, успішної розбудови країни і ще ... Читати далі