Плани на майбутнє

Люди полюбляють будувати плани на майбутнє. Навіть, якщо вони знають, чи принаймні здогадуються, що цим планам не доведеться виконатися. Але попри це, багато людей все одно намагаються планувати своє майбутнє… Біблія, між іншим, не виступає проти будування планів, якщо свої плани людина узгоджуватиме з Богом. В іншому випадку Святе Письмо прямо попереджає про безглуздість будування таких планів: «Тепер послухайте ви, що говорите:Сьогодні або завтра підемо до такого-то міста, і проживемо там один рік, і будемо торгувати й одержувати прибуток”; ви, які не знаєте, що станеться завтра; бо що таке ваше життя? Воно є пара, що з’являється на короткий час, а потім зникає. Замість того, щоб вам говорити: “Коли угодно буде Господеві і будемо живі, то зробимо те або інше”, – ви ж нині хвалитесь у гордощах ваших; всяка така похвальба є зло» (Як. 4:13-16).

Зважаючи на це, можна почати будувати плани стосовно того, що саме робитимемо по закінченню посту. І мова тут не про городи і не про купівлю-продаж чогось, мова про те, що доброго ви зробите оточуючим людям по завершенню посту. Чому саме по завершенню? – Усе через те, що багато вірних загалом не звикли робити плани на майбутнє в такій площині. Для них піст давно став самоціллю, після подолання якої вони можуть банально розслабитися… до наступного посту. А таке планування, як на нашу думку, дозволить зберігати свої духовні сили в тонусі, тобто зробити піст не самоціллю, а лише підготовкою до чогось грандіозно-доброго. Навіть, якщо цього добра оточуючі не побачать через його несуттєві розміри.

Але це не біда, головне те, що піст не минеться даремно, адже ви зможете безпосередньо втілити слова Христові: «Ви – світло світу. Не може сховатися місто, яке стоїть на верху гори. І не запалюють світильник, щоб поставити його під посудину, але на свічник, – і світить всім у домі. Так нехай сяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного» (Мф. 5:14-16).

А якщо вам вдасться це зробити, а це неодмінно станеться, якщо заздалегідь заручитися Божою підтримкою, ви раптом відкриєте для себе, що бути світлом для людей – непросте, але дуже приємне заняття. І вам неодмінно захочеться його повторити ще багато разів, тим самим відкривши для себе своє призначення: «Бо ми – Його творіння, створені у Христі Ісусі на добрі діла, які Бог наперед приготував‚ щоб ми виконували» (Еф. 2:10).

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docПлани на майбутнє

Попередній запис

Надмірні зобов’язання

Наступний Христовий вислів: «Хто з вас, бажаючи будувати башту, не сяде спершу і не обчислить витрат, чи вистачить у нього ... Читати далі

Наступний запис

Покладатися на Бога Живого

Не хотілося про це говорити, але складається таке враження, що в багатьох українців виходить не помічати, що в країні більше ... Читати далі