Суттєві наслідки

Величезна проблема більшості сучасних людей в їх стосунках з Богом полягає в тому, що вони переконані, що Бог їм просто зобов’язаний. І згідно цього абсолютно хибного припущення вони вибудовують, точніше гадають, що вибудовують, свої стосунки з Богом. І який результат? Чесно кажучи, не дуже обнадійливий для цих людей.

Дійсно, а що загалом вони хотіли? Це те саме що дивуватися: чому не можна вирішити шкільне математичне рівняння, коли із самого початку в це рівняння були закладені невірні вхідні данні. І якщо у випадку зі шкільним рівнянням неприємності не перевищуватимуть, як правило, незадовільної оцінки, то у випадку стосунків з Богом негативні наслідки можуть бути незрівнянно «суттєвішими» і залежатимуть вони від того, наскільки довго певна людина буде триматися помилкового припущення, що Бог начебто їй у чомусь «винен». Ну, а якщо ця людина буде триматися такої думки все життя, то в загробному житті на неї цілком припустимо буде очікувати пекло. І не треба вважати, що це буде якоюсь своєрідною «помстою» з Божого боку, зовсім ні. Просто людина буде настільки «розчарована» в Богові, що сама не захоче перебувати в Його присутності і тому сама обере посмертну долю перебування в пеклі.

Щойно написане може комусь здатися просто безглуздістю, адже хто в здоровому глузді зголоситься відмовитися від стосунків з Богом, натомість обравши пекельні муки? Проте, не меншою безглуздістю є вважати Бога винним нам у чомусь і через те гніватися на Нього, що Він не здійснив бажаного в нашому житті. А як відомо, мале зло, яке не призупинили вчасно, породжує зло велике, так само менша безглуздість породжує безглуздість більшу, тому не варто дуже дивуватися поведінці людей, які через «кривду» породжену чи то своєю гординею чи то нерозумінням базових біблійних речей (а як ці біблійні речі розуміти, якщо про них більшість людей навіть не здогадується?), врешті-решт кинуть виклик Богові. Навіть того більше, це буде цілком передбачуваний вчинок у світлі мислення, що Бог начебто винний людям…

І зарадити цій проблемі просто неможливо, доки самі люди реально не відчують нагальної потреби в Богові, відчують, що без Нього особисто їм ніяк не обійтись. А якщо такої потреби немає, чи принаймні ті самі люди її не відчувають, їм куди легше вважати, що Бог для них винен, а зі свого боку їм лишається лише чекати, доки Бог здійснить все потрібне… І найсумніше, що такої думки тримається багацько людей, і, ясна річ, змінювати цієї думки вони аж ніяк не збираються.

До речі, такого мислення тримається багато людей, які умовно вважають себе атеїстами. Не знали? Але до атеїстів відносять себе багато людей, які заявляють, що готові повірити в Бога, якщо Він для них особисто явить якийсь знак. А таке бажання є прямим проявом людського переконання, що Бог начебто цим самим людям чимось винен. Хоча насправді винними тут є саме ми, люди, кожен особисто. Хоча б через те, що Бог є нашим Творцем, Який покликав кожного з небуття.

Але визнати цей факт погоджується мало хто, куди легше вважати що саме Бог винен тобі, і тобі залишається тільки чекати, що Він обов’язково зробить усе для тебе потрібне.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docСуттєві наслідки


Ваш коментар:

Попередній запис

Синиця чи журавель?

Якщо спитатися людей: чи люблять вони Бога, то більшість без жодних коливань відповість на це питання ствердно: так, вони люблять ... Читати далі

Наступний запис

Корисність сумнівів

Завершуючи цикл статей присвячених зневірі і розчаруванню в Богові, не можна оминути того факту, що віра в Бога просто неможлива ... Читати далі