Синиця чи журавель?

Якщо спитатися людей: чи люблять вони Бога, то більшість без жодних коливань відповість на це питання ствердно: так, вони люблять Бога. Але на питання: у чому проявлятиметься їх любов, більшість з них навряд чи зможуть щось зрозуміло відповісти… І це ненароком поставить під сумнів їх любов до Бога.

«Якщо любите Мене, то дотримуйтесь Моїх заповідей» (Ін. 14:15), – сказав Христос Своїм учням, а разом з ним і всім нам. Звісно, якщо ми відносимо себе до Його послідовників. Так що любити Бога насправді не так вже важко – просто треба виконувати Його святі заповіді. Принаймні, так може здатися багато кому на перший погляд. Але коли справа дійде до виконання… тоді багато людей пересвідчиться, що любити Бога не така вже проста справа. Можете спитатися, що ж нам робити в такому разі? Найпростіший шлях – почати з малого: із шанування Бога, а згідно з Біблії, «вірний у малому і у великому вірний» (Лк. 16:10). Навіть, якщо це забере певну кількість часу.

А в чому ж полягає відмінність між шануванням і любов’ю? – Близькістю стосунків: любити по справжньому ми можемо лише близьких для нас людей. Те саме стосується і Бога: перш ніж ми зможемо Його по-справжньому полюбити, нам треба навчитися поважати Його, а це, повірте, куди легша справа. Але в стосунках з Богом є ще один момент, на якій слід звернути увагу. І стосується це ставлення багатьох людей загалом до речей духовних, які можна виразити наступним прислів’ям: «Краще синиця в жмені, ніж журавель у небі». Тобто багато з людей вважають за краще триматися речей видимих, земних, ніж дбати про речі духовні, особливо за кошт земних речей.

Що можна сказати таким людям? Можна відразу зауважити, що переконувати в хибності, а тим більше небезпечності,  такого мислення загалом марна справа. Є речі, до яких люди мають самостійно дійти протягом свого життя. Стосується це і речей духовних, а точніше їх важливості особисто для нас, і не тільки для життя загробного, але і для життя земного. Це те саме, що пояснювати людині, що треба жити за правдою, бути чесним із самим собою, з іншими людьми, навіть у тому випадку, коли це викликає певний дискомфорт чи просто не вигідно. Людина повинна сама для себе уяснити ці речі, у цьому її просто неможливо переконати, і тому вона і надалі може вважати, що «краще синиця в жмені, ніж журавель у небі».

Ну, а тим, хто з’ясував для себе такі засадничі життєві речі, просто нагадаємо Христові слова: «Задля цього кажу вам: не піклуйтеся для душі вашої, що вам їсти чи пити, ні для тіла вашого, у що вдягнутися. Чи душа не більша за їжу, а тіло – за одяг? Погляньте на птахів небесних: вони не сіють, не жнуть, не збирають у житниці; і Отець ваш Небесний годує їх. Хіба ж ви не набагато кращі за них? Та й хто з вас, турбуючись, може додати собі зросту хоч на один лікоть? …Тож не турбуйтеся і не кажіть: що нам їсти? чи що пити? … Бо всього цього язичники шукають; знає бо Отець ваш Небесний, що ви маєте потребу в усьому цьому. Шукайте ж спершу Царства Божого і правди Його, і все це додасться вам» (Мф. 6:25-27,31-33).

Бог дбає про кожного з нас, але щоб пересвідчитися в цьому, треба Йому довіритися, але це навряд коли станеться, якщо ми особисто не розучимося покладатися на речі земні, самих себе та непевних людей. А якщо цього не зробимо, нам рано чи пізно доведеться розчаруватися в Богові, а все через те, що свого часу не довірилися Йому. І ця відмова, між іншим, є основною причиною розчарування людей у Богові.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docСиниця чи журавель?


Ваш коментар:

Попередній запис

Сподіватися на Бога, а не на людей

Люди часто розчаровуються в Богові, але ще більше вони розчаровуються в інших людях, а деколи і в самих себе. Причин ... Читати далі

Наступний запис

Суттєві наслідки

Величезна проблема більшості сучасних людей в їх стосунках з Богом полягає в тому, що вони переконані, що Бог їм просто ... Читати далі