Корисність сумнівів

Завершуючи цикл статей присвячених зневірі і розчаруванню в Богові, не можна оминути того факту, що віра в Бога просто неможлива без сумнівів. Якби не було сумнівів, тоді б це була не віра, а доведене знання, а цього не можна досягнути в стосунках з Богом у видимому світі. Принаймні, більшості з нас (не беремо в розрахунок апостола Павла, що «узятий був до третього неба» (2Кор. 12:2) та інших посвячених у Божі таємниці мужів і жінок, які сподобилися ще за земного життя бачити обличчя Боже (напр., див. Іс. 6:1-7)).

Отже, ми не можемо погодитися з тими людьми, які впевнено заявляють, що сумніви є смертним, ледь не найстрашнішим гріхом. Проте відразу слід зауважити, що треба розрізняти невірство і сумніви, бо це, як кажуть в Одесі, є дві великі різниці. Під сумнівами загалом треба розуміти власне не сумніви в існуванні Бога, саме це є невірством, а непевність у своїх діях, які спрямовані на служінні Богові. Деколи перед людиною постають питання: чи вірно, чи правильно розуміє вона волю Божу у своєму житті, чи правильно слідує Божому задуму, чи правильно використовує даний Богом потенціал?

Часто сумніви викликаються Божим мовчанням на молитви і прохання звернені до Бога. Свого часу в подібну ситуацію потрапив вже згаданий апостол Павло. От як він про це згадує: «Щоб я не звеличувався надзвичайністю одкровень, дано мені жало у плоть, ангел сатани, пригнічувати мене, щоб я не величався. Тричі благав я Господа про те, щоб він відступився від мене. Але Господь сказав мені: “Досить для тебе благодаті Моєї, бо сила Моя виявляється в немочі”» (2Кор. 12:7-9). Якщо такий титан віри, як апостол Павло, ставав перед такими питаннями, то що вже казати про решту смертних?

Але зауважте, ці питання зовсім не є проявами невірства, адже невірник у принципі не може служити Богові, і, як правило, саме невірників відрізняє відсутність сумнівів у духовних питаннях. А от люди, які служать Богові, як ми з’ясували, так чи інакше, мають сумніви у своєму покликанні і у вірності виконання свого служіння. Але в сумнівах є величезний плюс, власне чому вони час від часу допускаються люблячим Богом, адже завдяки сумнівам, що без сумніву є перешкодами в стосунках з Богом, люди зростають у вірі. Саме подолання цих перешкод допомагає людям краще пізнати свого Творця. Хоча, ясна річ, у моменти сумнівів усвідомлення цього факту не сильно полегшує життя…

А наостанок хотілося звернути вашу увагу на один важливий момент, який, як нам здається, може допомогти багатьом в їх стосунках з Богом, зокрема дати можливість пережити період сумнівів та можливих розчарувань, на які так багате сучасне життя. І стосується цей важливий момент часу: абсолютно всі люди живуть напередодні вічності. Наше земне життя, яким би довгим і тривалим воно не було за земними мірками, є просто ніщо в порівнянні з вічністю. Вічністю, в якій нам доведеться перебувати, а не жити (бо життя має свою певну тривалість, чого позбавлена вічність) з Богом чи без Нього, відповідно з усіма супутніми наслідками. І так само, усі наші біди і негаразди, а разом з ними короткочасні радощі і успіхи, є просто ніщо в порівнянні з тим, що буде чекати у вічності на нас. Не забувайте цієї істини, і зважаючи на неї правильно розставляйте життєві пріоритети, щоб у підсумку не зазнати поразки в посмертному бутті.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docКорисність сумнівів


Ваш коментар:

Попередній запис

Суттєві наслідки

Величезна проблема більшості сучасних людей в їх стосунках з Богом полягає в тому, що вони переконані, що Бог їм просто ... Читати далі