5 грудня – Незвичайна військова тактика

Книги 1 і 2 Царів, а також книги пророків Йоіла, Йони, Амоса і Осії описують значну частину пізньої історії перших двох століть розділеного Ізраїлю. Північне царство почало віддаляться від Бога з перших же днів свого існування, але Біблія приділяє значно більше уваги царям і пророкам південного царства. З 19 чоловіків і однієї жінки, правлячих Юдейським царством, принаймні, декілька чоловіків продемонстрували риси духовного лідерства, що не мають аналогів у північному царстві. Юдея виявилася вірнішою життю в заповіті з Богом, і, в основному, саме з цієї причини вона майже на півтора століття пережила Ізраїль.

Розділ 20 Другої книги Хронік розповідає про видатного царя на ім’я Йосафат – одного з перших правителів Юдеї. Правління всіх юдейських царів було відмічене війнами, і тому більшість подій, описаних у 2 Хронік, відбувалися, як і історія Йосафата, на полях битв. Викладена в цій книзі філософія війни коротко така: «Якщо ти покладаєшся на свою військову міць або на допомогу могутніх сусідів, то зазнаєш поразки. Замість цього, упокорся перед Богом і повністю сподівайся на Нього, наскільки б сили супротивника не перевершували твої».

Царі Юдеї з незмінною постійністю демонстрували, що для сподівання лише на одного Бога в момент великої небезпеки потрібна неабияка мужність. Навіть найкращі з них запускали руку в казну, щоб заплатити за допомогу сусідам-союзникам. Проте цар Йосафат показав класичний приклад правильної реакції. Зважаючи на загрозу вторгнення іноземних армій він скликав усю країну на величезні молитовні збори, а в день битви поставив перед своїм військом хор, який повинен був славословити Бога.

Можливо, тактика Йосафата більше підходила для церковного богослужіння, ніж для поля битви, проте вона спрацювала. Ворожі сили обернулися один на одного, і юдейська армія з перемогою повернулася додому. Цей яскравий приклад всенародної віри помітно виділяється на загальному фоні дуже неоднозначних історичних свідоцтв. Своєю публічною молитвою і особистим прикладом цар Йосафат показав, що може статися, коли лідер покладає всі надії на Бога.

З книги «Знайомство з Біблією»

Попередній запис

4 грудня – Вічність у серці

Одного разу на Алясці мені пощастило бачити дивної краси видовище лише за декілька кілометрів від Анкоріджа. Помітивши машини, що стоять ... Читати далі

Наступний запис

6 грудня – Заклик до відповіді

Пророк Авакум, Джеймс Тіссо У кожного з нас вкладене почуття справедливості. Якщо якийсь безтурботний водій, переїхавши ... Читати далі