Повна нагорода

Перш ніж ми перейдемо до наступного розділу, скажемо завершальне слово. Багато людей так і не почали зводити Божу будівлю, другі почали, але не закінчили. Вони захопилися славою, яка одного разу зів’яне. Вони почали прагнути до багатств цього світу, до впливу, влади і задоволень, шукали схвалення людей. Усе це тимчасове. Не обманюйте самих себе, не дайте збити вас зі шляху, не йдіть убік. Будьте зосереджені. У вас є завдання в Христі. Ваша робота має бути закінчена.

Будуть такі люди, чия сезонна праця і навіть праця усього життя не встоїть. Вона буде знищена і тому не стане частиною Божої вічної будівлі. Ви уявляєте?

Дозвольте мені для ясності навести приклад з історії будівництва нашого будинку. Оскільки я приїжджав на ділянку щодня, будівельники знали мене досить добре. Вони називали мене «проповідник».

Щоразу, коли я під’їжджав до будівельної ділянки, я чув, як з будинку розносилися звуки важкого року. Бачачи мене, один з будівельників біг вниз, щоб вимкнути свій бумбокс. Усередині я посміхався, радіючи їх повазі до Божих справ. Потім ми трішки розмовляли з ними. Іноді в нас виходили цікаві розмови з цими хлопцями, іноді випадали прекрасні можливості послужити їм.

Пам’ятаю, одного разу будівельники розповідали мені про прекрасні будинки, у будівництві яких вони брали участь. Їх обличчя осявалися світлом, коли вони говорили про свою ділянку роботи. Було видно, що вони отримували величезне задоволення і радість від можливості прийняти участь у такій славній роботі. Жодного сорому, одне задоволення від тієї корисної роботи як для власників будинків, так і для усіх, хто бачив ці будинки.

Давайте поміркуємо далі. Уявіть собі почуття будівельника, який будував Білий дім у Вашингтоні. Уявіть собі той день, коли його діти прийдуть зі школи додому і із захватом розповідатимуть про майбутню поїздку школярів до одного з найзнаменитіших будинків в усій країні.

Уявіть собі, з яким захватом батько розповідатиме своїй дитині про те, як він брав участь у будівництві цього будинку. Уявіть собі, які почуття переживатиме батько цієї дитини, коли вона поїде разом з її класом на екскурсію на Пенсільванія-авеню, 1600. Уявіть, як приємно йому буде бачити радість і гордість на обличчі своєї дитини, коли усі її однокласники дізнаються, що він допомагав будувати дім, де живе і працює президент Сполучених Штатів.

Приблизно так само буде з нами. Але ми працюємо не над таким будинком, який одного разу буде знесений, і на його місці побудований новий. Ми працюємо над будинком, який буде в центрі уваги усього всесвіту навіки віків. Саме так! Згадайте, що написав пророка Михей: «І підуть багато народів і скажуть: прийдіть, і зійдемо на гору Господню й у дім Бога Якова, і Він навчить нас шляхів Своїх, і будемо ходити стежками Його, бо від Сиону вийде закон і слово Господнє – з Єрусалима» (Мих. 4:2).

Усі справи всесвіту вирішуватимуться в цьому будинку. Мудрість і закони, що управляють усім творінням, виходитимуть з цього будинку. Дивовижним буде те, що цей дім десять трильйонів років потому буде настільки ж прекрасним, як і в день завершення його будівництва.

Один чудовий служитель Євангелія, що залишився вірним до кінця, служив ефективно більше шістдесяти років і увійшов до своєї нагороди майже на порозі нового тисячоліття. Приблизно через рік після його відходу я поїхав в одну велику церкву на Близькому Сході, де лідер поклоніння розповів мені, яке ясне видіння дав йому Бог. У цьому видінні він побував на небесах і зустрів там того великого служителя. З широкою посмішкою на обличчі він сказав молодому лідерові прославляння: «Тут набагато краще, ніж я думав».

Вони розмовляли про істини і події, потім цей служитель обернувся і показав на свою частину роботи на Сионі. Його вклад був значним. Вплив цього вірного служителя поширився набагато далі і ширше, ніж він мріяв, і тепер його можна було там побачити. Він міг показати свою роботу, як і ті будівельники, які розповідали мені про побудовані ними будинки. Яка вічна нагорода!

Тільки уявіть, що упродовж усієї вічності ви зможете показувати не лише своїм нащадкам, але і цілим народам, які прийдуть у славний дім Божий під назвою Сион, свою частину Його будівництва?

Тепер розглянемо іншу сторону. Уявіть собі, що від вашої праці не залишиться і сліду, бо ви не завершили свій шлях добре. Уявляєте, як ваші предки і нащадки прийдуть подивитися на вашу працю, але вам нічого буде їм показати? Уявляєте, як цілі народи прийдуть подивитися на те, що ви зробили, а вам нічого буде їм показати у вічності, бо побудована вами частина була спалена і замінена на іншу. Павло пише: «Якщо будова пройде перевірку, це добре; якщо ж не пройде, то ваша частина будівництва буде знищена і побудована знову» (1Кор. 3:14,15, The Message).

Це дійсно вічна втрата. На жаль, така реальність. Але, дорогий друже, я не бажаю вам цієї долі. Бог теж не хоче її для вас. І ви можете зараз твердо вирішити, що цього з вами не станеться. Бог дає вам благодать, щоб будувати Сион. Апостол Іоанн пише: «Пильнуйте себе, щоб нам не загубити того, над чим ми трудились, але щоб одержати повну нагороду» (2Ін. 8).

Господь Сам задумав, щоб кожна Його дитина мала можливість отримати повну нагороду за участь у будівництві Його будівлі. Ваша праця може бути нев’янучою, нестаріючою і не потребуючою заміни. Якщо ви покладатиметеся на Божу благодать і будуватимете добре, то вашим вкладом захоплюватимуться мільярди ангелів і людей у вічності.

Попередній запис

Третє: чи обтяжені ви?

Остання причина, через яку люди не знаходять і не виконують свого покликання, – це усілякі тягарі. Тягар утримує їх від ... Читати далі

Наступний запис

Примноження

Хто жне, той одержує нагороду і збирає плід у життя вічне, щоб і сівач, і жнець разом раділи. Бо про ... Читати далі