6 жовтня – Життя любові

(Продовження від 5 жовтня)

Ця реальність допомагає мені зрозуміти сердиту відповідь Павла: «Зовсім ні!» – на питання: «Позостанемся в гріху, щоб благодать примножилась?» Міг би жених у шлюбну ніч завести зі своєю нареченою наступну розмову? «Любо, я так сильно тебе люблю, і щасливий, що розділю з тобою своє життя. Але мені треба з’ясувати деякі деталі. Зараз, коли ми одружилися, наскільки далеко я можу заходити з іншими жінками? Чи можу я спати з ними? Чи цілувати їх? Ти ж не заперечуватимеш, якщо я час від часу влаштовуватиму інтрижку на стороні, правда? Я знаю, що тебе це може ранити, але тільки подумай про те, скільки в тебе буде можливостей прощати мене після того, як я зраджу тобі!»

Єдиною розумною відповіддю такому «донжуанові» був би ляпас і «зовсім ні!» Абсолютно очевидно, що він абсолютно не розуміє, що таке любов.

Аналогічним чином, якщо ми наближаємося до Бога з позиції: «Що я можу собі дозволити?» – то це показує наше нерозуміння Божого задуму для нас. Бог хоче чогось незрівнянно більшого, ніж взаємини, які в мене могли б бути з рабовласником, що змушує мене до послуху за допомогою батога. Бог – не бос, не менеджер і не джин з пляшки, що виконує наші веління.

Безумовно, Бог хоче чогось ближчого, ніж навіть найближчі взаємини на землі – довічні узи між чоловіком і жінкою. Богові потрібна не моя правильна поведінка, а моє серце. Я роблю «добрі справи» для своєї дружини не для того, щоб заслужити її схвалення, але щоб виразити свою любов до неї. Подібним же чином, Бог хоче, щоб я служив «в оновленні духу», не з примусу, а охоче. «Учнівство – каже Кліфорд Вільямс, – просто означає життя, що виникає з благодаті».

З книги «Що дивного в благодаті?»

Попередній запис

5 жовтня – Короткострокові результати

Якось влітку мені треба було вивчити основи німецької мови, щоб успішно закінчити університетську програму. Що за жахливе було літо! Прекрасними ... Читати далі

Наступний запис

7 жовтня – Навіщо бути добрим?

Якби мені треба було узагальнити одним словом головний новозавітний мотив того, щоб «бути добрим», я б обрав «вдячність». Більшість своїх ... Читати далі