27 вересня – Осідлати біль

Робін Грем

Одного разу я брав інтерв’ю в Робіна Грема – наймолодшого з людей, що здійснили самостійно кругосвітнє плавання (його історія розказана в книзі і кінофільмі «Голуб»). Робін вирушив у плавання, будучи незрілим 16-літнім підлітком, бажаючи не стільки знайти майбутнє, скільки відкласти зустріч з ним. Під час довгої подорожі сильний шторм не раз намагався пробити борт його яхти, щогла переламалася навпіл від величезної хвилі, а сам він ледь не зник у водяному смерчі. Опинившись у зоні Далдрамс поблизу екватора і марно чекаючи цілими днями вітру чи течії, Робін дійшов до такого відчаю, що полив свою яхту гасом, чиркнув сірником і стрибнув за борт. (Порив вітру, що несподівано налетів, змусив його змінити своє рішення і, забравшись назад у човен, він загасив полум’я і продовжив подорож.)

Через п’ять років, Робін увійшов до порту Лос-Анджелеса, де його вітали човни, транспаранти, людські натовпи, репортери, сигнали машин і гудки кораблів. Радість того моменту перевершувала за своїм рівнем усі знайомі йому переживання. Повертаючись до узбережжя Каліфорнії з розважальних морських прогулянок, Робін ніколи нічого подібного не відчував. Тріумфування його звитяжного повернення стало можливим тільки завдяки крайній напрузі його кругосвітнього плавання. Вирушивши в дорогу 16-літнім підлітком, Робін повернувся 21-літнім чоловіком.

Вражений тим здоровим почуттям, яке приносить втілення мрії, Робін відразу ж купив фермерську ділянку в Каліспелі, штат Монтана, і побудував хатину із спиляних вручну дерев. Видавці і агенти кіностудій спробували виманити його звідти публічними виступами по всій країні, участю в телешоу і солідними гонорарами, але Робін усім їм відмовив.

Ми, сучасні люди, що живемо в орієнтованому на комфорт середовищі, схильні покладати провину за свої нещастя на біль, який ми вважаємо злим ворогом. Якби ми тільки могли якось усунути з життя біль – ах, от тоді б ми вже дійсно стали щасливими! Проте, як показує досвід людей, подібних до Робіна, життя не піддається такому простому розподілу. Біль – це невід’ємна частина цілісної тканини відчуттів і частенько – необхідна прелюдія до почуття радості і задоволення. Секрет щастя полягає не стільки в ухиленні від болю за всяку ціну, скільки в розумінні його ролі як захисної системи сповіщення і умінні його осідлати, щоб змусити працювати на вас, а не проти.

З книги «Де Бог, коли я страждаю?»

Попередній запис

26 вересня – Небажаний дар

Лікар Пол Бренд каже з усією щирістю: «Дяка Богові за біль!» Біль – це за визначенням щось неприємне і досить ... Читати далі

Наступний запис

28 вересня – Нежданий бонус

Ісус коротко сформулював парадоксальність суті життя у Своєму твердженні, яке повторюють усі Євангелія: «Бо хто хоче спасти свою душу, той ... Читати далі