За що вірні люблять Господа?

У попередньому дописі йшла мова про те, за що так багато росіян люблять путіна. Але якось за цим всім ми призабули, за що стільки багато людей люблять Господа? Між іншим, багато вірних самі про це мало здогадуються, ну а люди світу цього поготів. І за аналогією із згаданим попереднім дописом, почнемо з причин, за які люди зазвичай не люблять Бога, як це може здаватися зі сторони.

Багато людей світу цього вважає, що вірні люблять Бога за матеріальні блага, які Він подає їм. Але для початку слід зазначити, що матеріальні блага Господь подає абсолютно всім людям: «Він сонцем Своїм осяває злих і добрих і посилає дощ на праведних і на неправедних» (Мф. 5:44). Просто вірні розуміють це і дякують за послані блага Господові, а решта людей сприймає ці блага як щось цілком належне і через те не дякує. Звісно, що Бога можна любити за всі матеріальні блага, які Він посилає, але зауважте, що більшість вірних на землі – це загалом не багаті в матеріальному плані люди. Багаті – у духовному, але не в матеріальному. І цей факт не є чимось новим для Церкви Христової: «Погляньте, браття, хто ви‚ покликані: небагато серед вас мудрих за плоттю, небагато сильних, небагато благородних» (1Кор. 1:26). Опис, який дав апостол Павло Коринфський церкві майже двадцять століть тому, можна без жодного перебільшення використати для більшості сучасних церковних громад. Так що усе це можна підсумувати тим, що вірні вдячні Богові за матеріальні блага, які Він постійно подає їм, але не за них вони люблять Його.

Можливо, вірні люблять Господа за здоров’я або ж численні зцілення, про які вони так полюбляють говорити? – Те ж промах. Так, зцілення навертають багатьох людей до Бога, за що вони дуже вдячні Йому (знову та вдячність!), але вірні не за те люблять Господа. Та, якщо вже так взяти, навіть після чудесного зцілення, зцілена людина проживе максимум кілька десятків років і все одно помре, а вірні вимірюють власне життя не десятиліттями, а вічністю. А стосовно здоров’я… часто само його брак приводить людей до Бога, і вони… ні, не отримують жаданого фізичного зцілення, проте отримують зцілення духовне, а заразом на власному досвіді засвідчуються в істинності біблійних слів: «Коли я немічний, тоді сильний» (2Кор. 12:10).

Так за що вірні люблять Господа? Усе надзвичайно просто – за любов, яку Він явив всім нам: «Бог же Свою любов до нас доводить тим, що Христос помер за нас, коли ми були ще грішниками» (Рим. 5:8). Тому вірні слідують біблійній пораді: «Будемо любити Його, бо Він раніше полюбив нас» (1Ін. 4:19), а через цю любов до Бога, вони люблять ближніх, тобто тих людей, які опинилися поруч з ними. І це теж не має дивувати, адже «хто каже: “Я люблю Бога”, а брата свого ненавидить, той говорить неправду: бо той, хто не любить брата свого, якого бачить, як може любити Бога, Якого не бачить?» (1Ін. 4:20). До того ж «ми маємо від Нього таку заповідь, щоб той, хто любить Бога, любив і брата свого» (1Ін. 4:21). А як казав Христос Своїм учням, а в їх особі всім нам: «Якщо любите Мене, то дотримуйтесь Моїх заповідей» (Ін. 14:15).

А наприкінці цього допису залишилося поставити кожному читачу вкрай важливе запитання, що визначатиме його долю у вічності: А чи любите ви Бога особисто? Чи вдячні за все, що Господь посилає вам у житті? І недаремно тут пригадана вдячність, бо саме мірою вдячності Богові вимірюється наша любов до Нього.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docЗа що вірні люблять Господа?


Ваш коментар: