29 липня – Бог всередині нас

Тема Римлян 8 – Святий Дух. У цьому розділі Павло дає панорамний огляд того, які зміни може зробити в житті людини Святий Дух. Передусім, він дає відповідь на тяжку проблему гріха, яку щойно представив з такою переконливістю: «Немає тепер жадного осуду», – заявляє Павло. Ісус Христос Своїм життям і смертю вирішив «проблему гріха» раз і назавжди.

В іншому місці Римлян (у розділі 4) Павло для пояснення цього процесу запозичив банківський термін. Бог «ставить» (чи «видає в кредит») нам досконалість Ісуса, щоб ми були судимі не за своїми, а за Його справами. Подібним же чином, Бог через смерть Ісуса на хресті поклав на Нього усе покарання, на яке заслуговували ми. У результаті цієї транзакції люди вийшли абсолютними переможцями, нарешті звільненими від прокляття гріха.

І, як завжди, Павло наполягає на кращій з усіх новин: Ісус Христос не залишився мертвим. Павло захоплюється тим, що та ж сила, яка воскресила Христа з мертвих, може також «оживити» і нас. Святий Дух, Який дарував життя, – єдиний, Хто здатен зруйнувати похмуру, смертоносну систему, описану в Римлян 7.

Звичайно, Святий Дух не усуває всіх проблем, проте «Бог усередині нас», може зробити для нас те, що ми ніколи не зробили б самі. Святий Дух сприяє нам, коли ми маємо стосунки з Богом, підкріплюючи нас у немочі нашій і навіть молячись за нас, коли ми не знаємо, про що просити.

Як показує Павло, те, що відбувається усередині кожного вірного – це центральна драма історії: «Чекання створіння очікує з’явлення синів Божих». Якимсь чином наші внутрішні духовні перемоги допоможуть принести звільнення і зцілення творінню, що «зідхає». Роздумуючи над усім цим, апостол ледве стримує свій захват. Восьмий розділ Римлян завершується гучною заявою, що ніщо – абсолютно, абсолютно ніщо – не зможе ніколи відокремити нас від Божої любові.

З книги «Знайомство з Біблією»

Попередній запис

28 липня – Чесне визнання

Майже в кожному посланні Павла піднімається одне і те ж питання: «Яка користь від закону?» Для більшості читачів Павла слово ... Читати далі

Наступний запис

30 липня – Підвищуючи голос

Павло і Сила в темниці За іронією, деякі з найбільш світлих і наповнених надією книг Біблії ... Читати далі