30 липня – Підвищуючи голос

Павло і Сила в темниці

За іронією, деякі з найбільш світлих і наповнених надією книг Біблії – послання до Филип’ян, Колосян і Ефесян – були написані Павлом у той час, коли він перебував під домашнім арештом у Римі. І на те є вагома причина: в’язниця надала йому дорогоцінний ресурс часу. Павло вже не подорожував з міста в місто, гасячи пожежі, запалені його недругами. Опинившись у відносно комфортних умовах, він міг зосередитися на піднесених роздумах про сенс життя.

Один засуджений, що пережив чотирнадцятирічне ув’язнення на Кубі, розповів, як він підтримував у собі бадьорість духу: «Найгіршою була одноманітність. У моїй камері не було вікна, тому я подумки спорудив його на дверях. У своїй уяві я «бачив» прекрасний гірський пейзаж з водоспадом, що зривається в кам’янисту ущелину. Він став для мене настільки реальним, що я міг без зусиль уявити його щоразу, коли дивився на двері камери».

Послання до Ефесян показує, що «бачив» апостол Павло, коли його думки відлітали за межі одноманітності місця його ув’язнення. Передусім, він уявляв собі духовне зростання насаджених ним церков. Цей фрагмент починається із сплеску подяки за життєву силу церкви в Ефесі. Потім Павло намагається відкрити «очі серця нашого» для ще більш піднесених перспектив: «недослідженого багатства» Божої благодаті.

Послання до Ефесян сповнене приголомшливою Благою звісткою. У ньому Павло ставить найбільше з усіх питань: «У чому полягає загальний Божий задум для цього світу?» Він піднімає погляд набагато вище за свої обставини до важливіших, вселенських питань. І коли Павло підвищує голос, щоб виразити Божий план любові, у його вигуках немає навіть натяку на нотки смутку і печалі.

Якщо ви розчаровані або задаєтеся питанням, чи є Богові до вас інтерес, або сумніваєтеся в тому, що християнське життя вартує витрачених зусиль, Ефесян пропонує чудове підбадьорення. Воно показує доступне для всіх «недосліджене багатство Христове».

З книги «Знайомство з Біблією»

Попередній запис

29 липня – Бог всередині нас

Тема Римлян 8 – Святий Дух. У цьому розділі Павло дає панорамний огляд того, які зміни може зробити в житті ... Читати далі

Наступний запис

31 липня – Людський цикл

Цар Соломон на схилі років (фрагмент), Гюстав Доре Спостерігаючи за сучасним світом, французький соціолог Жак Елюль ... Читати далі