Чому важко надіятися на Бога

Згадуючи той факт, що загалом не так вже багато людей надіються на Бога, варто зауважити, що насправді на Бога не так вже просто надіятися. Взагалі завжди легко казати як і що слід робити, проте коли мова доходить до реальних справ, тут завжди випливає чимало «підводних каменів», які доводять, що говорити і робити – це зовсім інші речі. І наснаги щось втілювати після цього явно меншає. Те саме стосується і надії на Бога.

«Мої думки – не ваші думки, ні ваші путі – путі Мої, говорить Господь. Але, як небо вище за землю, так путі Мої вищі за путі ваші, і думки Мої вищі за думки ваші» (Ісаї 55:8,9), – справи Господні теж, між іншим, перебувають у тій самій площині. Тобто абсолютно не підвладні нам. Звичайно, ми можемо просити в Бога про що завгодно, адже, як сказано в Біблії: «Просіть, і дасться вам» (Мф. 7:7), от лише Бог дає нам те, що вважає за потрібне, а не те, що ми хочемо і коли хочемо. Знову ж таки, звичайно, Господь деколи йде на наші численні умовляння і дає нам нарешті бажане, проте від цього нам не стає легше. Часом тільки гірше, але в цьому часто в людей винним стає… саме Господь, Який зглянувся до наших умовлянь і нарешті дав те, про що так Його до цього просили.

Важко бути з Богом, важко надіятися на Нього, адже Він хоче для нас по-справжньому добра, а ми, натомість, хочемо те, що вважаємо добром у власному розумінні. Навіть тоді, якщо в підсумку це «добро» принесе нам лише прикрість чи горе. Навіть, якщо знатимемо про це, проте все одно стоятимемо на своєму, а Бог, принаймні до часу, не виконуватиме наших бажань. Ну і як надіятися на Бога, якщо Він не хоче робити по нашому, а весь час намагається робити як Сам вважає за потрібне? А ніяк, тому так багато людей намагається марно покладатися на власні сили, на оточуючих, на сильних світу цього, аби тільки не надіятися на Бога.

І не забувайте про час! Деколи дійсно складається таке враження, «що у Господа один день, як тисяча років» (2Пет. 3:8), – у принципі, так і є, але ми особисто тут до чого?! Чому Господь так часто настільки повільний з допомогою? Ясна річ, бо Він робить так задля нашого блага, але не можна було б це робити хоча б трішечки скоріше? З подібними думками, так чи інакше, стикався кожен з нас, адже всім доводилося чекати допомоги від Господа, прохати, а часом на колінах благати про неї, щоб нарешті отримати її. І деколи така процедура займала тривалий час. Навіщо це Богові, чому Він буває настільки «повільним» на допомогу? Причин такої Божої «повільності» може бути багацько. Чи ми ще просто фізично, морально не готові отримати Божу допомогу, чи Він хоче більше нам допомогти або допомогти в іншій спосіб, а ми просто не розуміємо цього, чи ми просимо про те, що нам тільки шкоду принесе, тому Господь і не надає допомоги. А деколи… а деколи Господь просто мовчить, як Він мовчав колись у Гефсиманському саду. На це теж варто зважати і не дивуватись, чому насправді так мало людей надіються на Бога.

А що ж дає надія на Бога? Вона дає сенс життя, Господь дійсно допомагає тим, хто надіється на Нього. І в цих людей не виникає проблем з приводу того, що Господня допомога прийшла в іншій спосіб від того як вони розраховували. Такі люди просто чекають допомоги від Бога, а не вказують Йому як правильно чинити, через те в них не виникає труднощів з цього приводу. Та які труднощі можуть бути в цьому питанні в людей, які на своєму досвіді неодноразово пересвідчилися в істинності біблійних слів: «Споживіть і побачите, що благий Господь. Блажен муж, що уповає на Нього» (Пс. 33:9).

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docЧому важко надіятися на Бога


Ваш коментар:

Попередній запис

Бог – наша надія

Коли ми приходимо до Бога, щиро каємося у своїх гріхах, віддаємо Йому своє серце і своє життя, ми, як правило, ... Читати далі

Наступний запис

Чому не варто надіятися на людей

Дозвольте дати вам одну маленьку пораду. Розумію, у світі і без мене більше ніж достатньо порадників (особливо куди і як ... Читати далі