13 квітня – Боже обличчя

Кадр з кінофільму “Страсті Христові” (2004 р.)

Моя письменницька праця, в основному, обертається навколо проблеми страждань. Я знову і знову повертаюся до одних і тих же питань, немов торкаюся пальцями до старої рани, яка ніколи до кінця не гоїться. Я отримую відгуки від читачів моїх книг, і їх наповнені болем історії надають моїм сумнівам людське обличчя.

Пам’ятається, упродовж одного тижня мені зателефонували дві людини, щоб поділитися, як вони переживають Розчарування в Богові. Один з них був молодіжним пастором у Колорадо, і він щойно дізнався, що його дружина і маленька дочка помирають від СНІДУ. «Як я можу говорити зі своєю молодіжною групою про Божу любов?» – запитав він. Другий співрозмовник був сліпим. Декількома місяцями раніше він з милості запросив пожити в себе удома чоловіка, який проходив реабілітацію від наркозалежності, і ось, нещодавно він дізнався, що постоялець завів любовний зв’язок з його дружиною – прямо під дахом його будинку. «Це виглядає так, як ніби Бог карає мене за те, що я намагаюся Йому служити», – сказав він. У цей момент у нього закінчилися монети, таксофон перервав зв’язок, і він не зателефонував знову.

Я навчився навіть не намагатися відповісти на усе «чому?» Чому дружині молодіжного пастора попався флакон із зараженою кров’ю? Чому торнадо зруйнував одне місто в Оклахомі і обійшов стороною інші? Чому дошка скейтбордиста ударила в парку саме дитину конкретної жінки? Чому відповідь приходить лише на небагато з мільйонів молитов про зцілення?

Втім, одне питання мене вже не гризе, як колись, і це питання: «Чи є Богові до усього цього діло?» Я знаю єдиний спосіб відповісти на нього, і для мене він виявився вирішальним. Відповідь – це Ісус. В Ісусі Бог показав нам Своє обличчя. Якщо ви хочете знати, як Бог ставиться до страждань на цій планеті, що стогне, погляньте на це обличчя. Ісус зовсім не розв’язав проблему страждань. Він зцілив лише небагато в невеликому куточку земної кулі, але Він наочно продемонстрував відповідь на питання: «Чи є Богові до цього діло?»

Із статті «Що я значу для Бога? Чи є Йому до мене діло?» у журналі «Християнство сьогодні», 22 листопада 1993 року

Попередній запис

12 квітня – Здоровий початок

Під час поїздки в Індію я гостював у людини, яка дійсно любить цю країну – лікаря Пола Бренда, що прожив ... Читати далі

Наступний запис

14 квітня – Парі

Йов і його друзі, Гюстав Доре Чи не абсурдно вважати, що одна людська істота – крихітна ... Читати далі