8 квітня – Головний слуга

39-й Президент США, Джиммі Картер

У містечку Плейнс, штат Джорджія, досі можна побачити державний багатоквартирний будинок, в якому колись жив Джимі Картер. Піднявшись від таких скромних початків, у 1976 році він став найвпливовішою у світі людиною.

Втім, за запаморочливим зльотом сталося не менш стрімке падіння. Програвши на виборах 1980 року Рональду Рейгану, Картер повернувся в Плейнс абсолютно розбитим. З нього глузували соратники-демократи, а за даними деяких опитувань, його називали найгіршим з усіх президентів США. На додаток до усього, сімейний бізнес Картера, заморожений впродовж його президентського терміну, накопичив борг у мільйон доларів.

На такій хисткій основі він і почав зводити наново своє життя. Написавши книгу, щоб розрахуватися з боргами, він заснував в Атланті «Центр Джимі Картера» для реалізації програм, у майбутнє яких вірив. Його демократичний проект зайнявся моніторингом виборів по всьому світу. Завдяки підтримці Картера набула популярності громадська організація «Habitat for Humanity». Фонд Картера спрямував свої зусилля на боротьбу з важкими захворюваннями, від яких страждали бідні країни, мобілізувавши для вирішення проблеми силу доларів і знань експертів. Завдяки тому, що Картер робив сильний акцент на захист прав людини, багато країн, що розвиваються, побачили в ньому видатного лідера.

Якщо на вихідних Картер був у своєму місті, то він обов’язково викладав у недільній школі. Переверніть підноси для пожертвувань у баптистській церкві «Маранафа», і ви побачите вигравійовані ініціали «Дж. К». Колишній президент виготовив їх у своїй столярній майстерні, і ще він власноручно зробив шафку під телевізор для недільної школи. Щомісяця він по графіку стриже газони навколо церковної будівлі, а його дружина Розалін тим часом робить прибирання в туалетах усередині.

Картер знову набув доброго імені. Він як і раніше на «ти» зі світовими лідерами і користується повагою і увагою, де б він не з’являвся. І, – вражаюча зміна! – сьогодні Картер – у числі найбільш шанованих президентів, і якби хтось вирішив влаштувати змагання на звання кращого екс-президента США, то він без зусиль обійняв би перше місце. У той час, як інші, покидаючи Білий Дім, насолоджувалися гольфом і вигодами зі свого статусу знаменитості, Картери присвятили себе служінню. Результати наводять на пам’ять, напевно, найбільш часто цитовані слова Ісуса, записані в Євангеліях: «Бо хто хоче душу свою зберегти, той погубить її, а хто згубить душу свою ради Мене та Євангелії, той її збереже».

Авторська колонка в журналі «Християнство сьогодні», 21 травня 2002 року

Попередній запис

7 квітня – Присмак ганьби

Джон Ньютон (1725-1807) Благодать, як і вода, завжди тече вниз, до найнижчого місця, і я не ... Читати далі

Наступний запис

9 квітня – Час сміятися

Як виразився поет Вістен Х'ю Оден, людський рід від тваринного світу відрізняє щонайменше три риси: ми працюємо, сміємося і молимося. ... Читати далі