5 квітня – Молитви від щирого серця

Я навчився конкретно говорити Богові про те, що я хочу, яким би неможливим це не здавалося. Я молюся про мир на Близькому Сході; про відновлення справедливості в Африці; про релігійну свободу в Китаї та інших країнах; про те, щоб у США зникли бездомні і расисти. Я від щирого серця бажаю усього цього, і більше того – я вірю, що Бог теж цього бажає.

Один мій друг з Чикаго намагався залучити деяких своїх колег з міського служіння до регулярної молитви за те, щоб в їх місті зникла бідність. Майже усі, до кого він звернувся із цією пропозицією, відмовилися. «Навіщо молитися про якісь нереальні і неможливі речі?» – заперечили вони, проте мій друг дотримувався іншої думки. У чому ж тоді сенс молитви, якщо не в тому, щоб висловлювати бажання нашого серця – особливо якщо вони співпадають з відомою нам Божою волею на землі? Хто знає, що станеться, якщо ми почнемо молитися про те, чого напевно хоче Бог? Пригадайте багато молитов християн за «Залізною завісою» і в Південній Африці за часів апартеїду. Вони теж здавалися нереальними проханнями про неможливе.

Бог пропонує нам чітко викладати наші потреби. Він висварить нас за них не сильніше, ніж батько – дитину, яка забралася до нього на коліна із списком подарунків до Різдва. Лікар Вернон Граундс каже, що кожного разу, чуючи про чиюсь нужду в зціленні, він молиться таким чином: «Боже, я знаю, що в Тебе є власні цілі і, безумовно, – особливий план для цієї людини, але я прямо скажу Тобі, чого б мені хотілося, щоб сталося».

Якби мені поставили діагноз якоїсь серйозної хвороби, я відразу попросив би про фізичне зцілення. Нам наказано молитися про хворих, Ісус переконливо продемонстрував Боже бажання відносно здоров’я і гармонії в житті людей, а ефективність молитви в процесі зцілення породила десятки наукових досліджень. Віра дієва. Вона приводить у гармонію тіло, розум і дух і пожвавлює вбудовані в наші тіла процеси зцілення.

Іноді Ісус запитував у людини: «Чи хочеш зцілитися?» – і це питання – далеко не дозвільне. За свідоцтвом лікарів, деяким пацієнтам важко навіть уявити собі життя, вільне від стану хвороби. Молячись про зцілення, як і в будь-якому іншому проханні, ми повинні щиро розкрити суть проблеми і висловити Богові бажання нашого серця.

З книги «Молитва. Чи здатна молитва змінити життя?»

Попередній запис

4 квітня – Молитва без відповіді

Коли я почав розбирати питання молитви, що залишилася без відповіді, моя дружина порекомендувала мені поговорити на цю тему з кимсь ... Читати далі

Наступний запис

6 квітня – Торкаючись до порожнечі

Мене трохи утішає той факт, що практично всі титани духу говорять про темну ніч душі. Іноді вона минає швидко, іноді ... Читати далі