Залежність від наркозалежних

Коли заходить мова про наркозалежних, завжди мають на увазі людей, які споживають ті чи інші наркотичні речовини, проте є групи людей, які хоча не споживають наркотики, теж можна вважати наркозалежними, точніше, залежними від наркозалежних. У першу чергу це стосується родичів наркоманів. Для багатьох з цих людей на перших порах може залишатися невідомим той факт, що їхній родич є наркозалежною людиною. Хоча це може бути добре відоме оточенню. Причин для виникнення подібної ситуації може бути багато, проте хотілося звернути увагу на одну з найпоширеніших: це брак уваги батьків стосовно перебігу життя їх дітей-підлітків.

Відразу зауважимо, чому саме батьків стосовно дітей. Давно не секрет, що основна кількість наркоманів – це молоді люди. Причин цього сумного факту є декілька: люди середнього віку більш розважливі, тому вони рідко потрапляють на гачок наркоділків, основна група ризику – це молодь, яка не настільки досвідчена в житті, крім того, вона більше зважає на думку оточення, що часто стає причиною першого пробування наркотику.

Звичайно, це справа не однієї миті, і певний час підліток вагається: пробувати чи ні, але часто в такі моменти батьків банально не виявляється поруч, щоб застерегти, або ж вони є, але настільки зайняті житейськими справами, що не помічають перед якою дилемою стоїть їх син чи дочка… У сучасних українських реаліях обох батьків взагалі може не бути в межах країни, а доки вони на «заробітках», діти познають усі «аспекти» життя, зокрема вживання наркотиків. Що в підсумку призводить до сумних і не менш звичних наслідків: доки батьки працюють за кордоном, їхні діти бездумно промотують тяжко зароблені батьками гроші, яких стає потрібно все більше і більше… Доки все не стане явним.

Ну а далі, залежно від обставин. Але доволі часто батьки продовжують далі спонсорувати, а насправді покривати, гріхи власних дітей. Доки на це вистачатимете грошей, або ж доки житимуть діти. Адже ще однією з причин, чому наркоманами є переважно молоді люди, є той факт, що вони до середнього віку перестають бути наркозалежними: або ж, у кращому випадку, позбуваються цієї залежності, або ж, як правило, перестають вживати наркотик у зв’язку з власною смертю. Про цей факт всі начебто знають, але воліють звертати менше уваги, вважаючи, що все минеться якось собою. Але, зазвичай, не минається, а стає тільки гіршим.

Проте, на щастя, не всі батьки є такими бездушними стосовно долі власних дітей. І дізнавшись про недугу дитини розпочинають боротьбу. Але ця боротьба буде марною, якщо не звернутися за допомогою до Бога, бо тільки Богові під силу вирвати з тенет гріха улюблене дитя. І то за умови, якщо улюблене чадо воліє позбутися страшної залежності… Адже наркотик до певної пори дає не з чим незрівнянні відчуття, з якими багато хто не хоче розставатись.

Отже, боротьба з наркозалежністю вкрай важка, і родичам наркозалежного варто звертатися за підтримкою до вірних, адже такий тягар нести самотужки будь-якій людині не під силу. І не треба соромитися того факту, що ваш син чи дочка наркоман – це і так всім добре відоме, проте якщо звернутися за допомогою до віруючих людей, можна отримати так необхідні фізичну і моральну підтримку, відкрити для себе дійсно віруючих людей, а завдяки ним – і Господа Бога, Який свого часу запевнив: «Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас» (Мф. 11:28). Завдяки цьому людина може позбутися залежності від наркозалежної людини, що у свою чергу може сильно посприяти видужуванню наркозалежного від пагубної недуги.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docЗалежність від наркозалежних


Ваш коментар:

Попередній запис

Шлях до світла

«Покайтеся, наблизилося бо Царство Небесне» (Мф. 4:17), – цей Господній заклик відомий багатьом. Навіть тим людям, які жодного разу не ... Читати далі

Наступний запис

Наркозалежні від грошей

Розпочавши в попередньому дописі розмову про залежних від наркозалежних людей, не можна не пригадати ще одну групу людей, які хоча ... Читати далі