Танець з ангелами (Мр. 6:17-29)

Прийшла дочка тієї Іродіяди, і танцювала, і сподобалася Іродові та присутнім із ним при столі, тоді цар промовив до дівчини: Проси в мене, чого хочеш, і дам я тобі!

На початку історії танець належав до сфери сакрального. За посередництвом танцю люди вшановували Бога, прославляли Його. Пізніше танець почав слугувати розвазі: за його допомогою люди налагоджували стосунки, виявляли любов. У певний момент, невідомо коли, танець украв диявол. Відтоді танець слугує також гріхові. Танець доньки Іродіяди коштував Іванові Христителеві голови.

То що ж у такому разі робити з цим танцем сьогодні? Проклясти його як знаряддя сатани або принаймні запідозрити в тому, що спричинив половину всіх гріхів? Думаю, що це було б вихлюпуванням дитини разом із купіллю. А те, що треба зробити, – це відібрати танець у диявола, забрати в нього те, що він украв і що мало слугувати Богові й людині. Легко сказати, важко виконати. Важко не означає, однак, неможливо. Це можна зробити під час виховної праці, у процесі навчання, через створення альтернативних форм розваг і забав.

Та хай там як, учіться танцювати, бо що з вами робитимуть ангели на небі (св. Августин)?

Попередній запис

Хребет (Мр. 6:14-29)

Іван казав Іродові: Не годиться тобі мати за дружину жінку брата свого! Одна вчителька опинилася у важкій ситуації. То був ... Читати далі

Наступний запис

Хліб, сенс і ціна (Мр. 6:30-43)

І всі їли й наїлися. У Євангелії описані прегарні й зворушливі сцени покликання, як-от рибалок над озером чи митника Матвія. ... Читати далі