Чи існує злий дух? (Мр. 5:1-20)

Леґіон мені ймення – багато бо нас.

Багато християн чи радше так званих християн заперечує найголовніші правди віри – заперечує існування душі, неба й навіть самого Бога. А однією з правд, яку заперечують найчастіше, є віра в пекло та існування злих духів.

Твердять, що описи дій злого духа, викладені на сторінках Євангелія, – це наївні та примітивні форми опису різних психічних захворювань і розладів.

Неможливо зробити дияволові більшої приємности, ніж визнати, що його не існує. Ворог завдає більше шкоди тоді, коли не знаємо про його присутність, не зважаємо на його діяльність або – що найліпше для нього – взагалі не віримо в його існування.

А сатана – це наш ворог, який робить усе, щоб заподіяти нам шкоду. Ненавидить нас і хоче знищити нас, і тішиться, коли не віримо в його існування. Трапляються випадки одержимости – кажуть, їх стає все більше, – і єпископи дедалі більшій кількості священиків доручають виконувати функції екзорцистів. Найчастіше, однак, злий дух діє витончено – спокійно та без видовищних ефектів ведучи багатьох до пекла. Для нього важливий результат, а не розголос.

Колись мені потрапила до рук маленька книжечка, фактично брошурка, яка складалася з восьми сторінок. Мала приголомшливу назву: «Що треба зробити, щоб потрапити до пекла?» Та коли я розгорнув книжечку й поглянув на її сторінки – першу, другу, третю, то побачив лише білий незадрукований папір. Бракований примірник? Пояснення я знайшов на останній сторінці, де було написано: «Ні, це не помилка. Для того, щоб потрапити до пекла, не треба нічого робити, тож, найімовірніше, ти йдеш правильним шляхом».

Проте ми не є безпомічними, можемо зважитися на рішення, які виведуть нас на інші шляхи. Те, як діє сатана, цікаво показано у фільмі «Адвокат диявола». Джон Мілтон – диявол, роль якого грає Аль Пачіно, – каже Кевіну Ломаксові: «Я не вважаю тебе маріонеткою. Я ніким не керую. Це не так… Я лише готую сцену. Далі ти дієш сам».

Це правда – сатана не керує, не має ані такого права, ані такої сили. Він лише підготовляє сцену – створює ситуацію та підсуває спокуси. Але людина діє згідно з вільною волею – діє так, як хоче. Можна поводитися, як маріонетка, а можна розірвати мотузки.

Поглянь на свої руки й ноги – чи вони, бува, не зв’язані?

Попередній запис

Усе за порядком (Мр. 4:26-34)

Перше вруна, потім колос. Образи зі світу природи допомагають пізнати духовну дійсність. Притчі про збіжжя чи птахів насправді розповідають про ... Читати далі

Наступний запис

Потребуємо чудес (Мр. 5:21-43)

І всі зараз жахнулися з дива великого! Літак, перебуваючи в польоті, потрапив у сильну турбулентність. Пасажири, занепокоївшись тим, що відбувалося, ... Читати далі