Потребуємо чудес (Мр. 5:21-43)

І всі зараз жахнулися з дива великого!

Літак, перебуваючи в польоті, потрапив у сильну турбулентність. Пасажири, занепокоївшись тим, що відбувалося, відправили до кабіни пілотів священика, який був на борту. Той почув від екіпажу жахливі слова: «Отче, падаємо, моліться, лише чудо може врятувати нас». Священик повернувся до пасажирів і сказав: «Гинемо, більше немає жодних шансів».

Цей жарт, дуже дошкульний для священиків, є водночас ілюстрацією поведінки багатьох християн, які вірять у Бога, дотримуються практик, але не вірять, що Бог може бути конкретно присутнім в їхньому житті зі Своєю силою, що може урятувати їх, що чудо… може трапитися.

А тимчасом Бог є Богом чудес. Чуємо, як сьогоднішнє Євангеліє розповідає про чудесне зцілення жінки, яка до цього хворіла дванадцять років. Ба більше, чуємо, що Ісус воскрешає.

Потребуємо віри, що це не тільки історія про якісь давні події, а щось, що може трапитися й сьогодні. Кожен із нас носить у собі хворобу й смерть. Часто – фізичну, але завжди – духовну, бо ніхто не є вільним від гріха, який приносить знищення й смерть. Тому ми завжди потребуємо оздоровлення, потребуємо воскресіння.

По-різному буває з фізичним оздоровленням – не знаємо Божої волі, яка одних зцілює, а інших ні. Знаємо, однак, Божу волю щодо людського серця – воно має бути чистим. Тому, якщо просимо про очищення, про прощення гріхів, про внутрішнє зцілення, можемо бути певні, що станеться чудо. Воскресаємо з духовного безсилля, відчуваємо підтримку Божого милосердя, отримуємо лікування.

І це важливо: шансом для нас є не коротка стаття про Христа в енциклопедії, а зустріч із Ним, яка оздоровлює та преображує.

Попередній запис

Чи існує злий дух? (Мр. 5:1-20)

Леґіон мені ймення – багато бо нас. Багато християн чи радше так званих християн заперечує найголовніші правди віри – заперечує ... Читати далі

Наступний запис

Когнітивний дисонанс (Мр. 6:1-6)

Хіба ж Він не тесля? Ті, хто хоч трохи ознайомлені зі суспільною психологією, знають щось про явище когнітивного дисонансу. Його ... Читати далі