Вдаліший вибір

Тим, хто добре використовував усе, що їм дане, буде дано ще більше, і в них буде надлишок. (Матвія 25:29, пер. з англ.)

Головне – не моя можливість, але моя відповідь на Божу можливість. Корі Тен Бум

Давайте повернемося до ілюстрації будівництва будинку. Спочатку ми обговорили, що важливо закласти основу – тобто затвердити панування Ісуса в нашому житті. Наступним кроком відмітили каркас, або структуру будинку, тобто наше освячення. Тепер перейдемо до завершального етапу будівництва. Ця стадія визначає унікальність нашої роботи. Вона включає плідність, мрії, плани, стратегії і життєві рішення.

Павло пише: «Бо ми Його твориво, створені в Христі Ісусі на добрі діла, які Бог наперед приготував, щоб ми в них перебували» (Еф. 2:10).

Ми створені в Ісусі Христі не лише, щоб бути дітьми Божими, але рівно для того, щоб стати продуктивними громадянами Царства.

У справжньому процесі житлового будівництва установка дверей, шаф, укладання паркету, плитки, фарбування і, нарешті, установка світильників завершують будівництво. Але результат цього етапу виглядатиме красиво і прослужить довго, якщо перші два будівельні етапи виконано якісно.

Ми часто в житті здійснюємо вибір, що здається нам хорошим, проте досить часто він виявляється не найкращим з того, що є для нас у Бога. Часто ми відчуваємо, що наш вибір обмежений. Авраам і Сара вирішили, що для них не існує іншого способу народити сина, окрім як Аврааму лягти із служницею Сари, Аґарю. Завдяки такому рішенню народився Ізмаїл. Проте Слово Боже ясно свідчить, що «…не буде спадкувати син рабині разом із сином вільної» (Гал. 4:30). У цій ситуації Бог спокутував вибір Авраама і Сари, проте це не означає, що Він завжди так чинить. Часто ці невірні рішення і шляхи позбавляють нас максимального потенціалу.

На підтвердження цьому в Старому Заповіті є безліч прикладів, один з них – Саул, який, перебуваючи під тиском, приймає рішення здійснити жертву до приходу Самуїла. У цьому випадку його вибір не спокутий, Саул втратив царство (див. 1Сам. 13).

Відкидання Саула, Юліус фон Каролсфельд

Розглянемо на прикладі, як приймаються важливі рішення. Припустимо, ви вирушили в похід і бачите стежку, якою йдуть більшість туристів, ви мимоволі теж вступите на неї. Проте якщо з вами піде досвідчений провідник, ймовірно, йому буде знайома інша стежка, з якою відкриваються мальовничіші краєвиди, і вона швидше приведе вас у пункт призначення. Провідник допоможе вам зробити вдаліший вибір.

У Біблії написано: «Для моєї ноги Твоє слово світильник, то світло для стежки моєї» (Пс. 119:105). Якщо ви добре вкорінені в Божому Слові, воно освітлюватиме вам шлях, а це життєво необхідно, щоб приймати мудрі рішення.

Авраам і Сара в тій ситуації обмежили Бога, що відбувається часто, коли ми вирішуємо піти власним шляхом. Давайте досліджуватимемо Слово Боже, щоб воно направляло нас, коли треба робити вибір.

«Недоступний для твого будинку»

У перші роки свого подружнього життя ми з Лізою жили в двох містах, в Далласі і в Орландо. Ми ледве нашкрябали грошей на свої перші два будинки. До того декілька років ми жили в квартирах, бо нам бракувало грошей на власний будинок. Ми постійно ходили дивитися моделі будинків, але лише щоб помріяти.

Щойно в нас з’явилася сума для купівлі будинку, при його виборі ми передусім орієнтувалися на ціну. Велика частина будинків, виставлених на продаж, нам не підходила, оскільки моя зарплата складала лише 18 тисяч доларів на рік у Далласі і 27 тисяч на рік в Орландо. Продовжувати жити в квартирі ми вже не могли, бо на той час у нас було двоє дітей, і ми хотіли мати двір, де вони могли б грати. У двох містах упродовж декількох тижнів ми шукали відповідний будинок, на розумній відстані, яку можна було здолати на машині до церкви і роботи. В обох містах ми знайшли, що найдешевше – купити типовий будинок економ-варіанта. Обидва будівельники пропонували нам приблизно півдюжини покриттів для підлоги на вибір, і кожного разу ми зупинялися на одному з найдешевших.

Ми були щасливі, коли настав день вибирати внутрішнє оздоблення будинку. Наш менеджер з продажів привів нас у зал зразків, де було виставлено безліч красивих матеріалів. Там була плитка для оздоблення з мармуру і вапняку різного роду, різноманітні покриття для підлоги, красиві вбудовані шафи, великий вибір сучасних килимів, витончені форми стель і унікальні каміни.

Наш менеджер показав нам відділ у цьому залі, де ми могли вибрати свої матеріали. У цій зоні не було варіантів з мармуру і вапняку, там взагалі не було жодної плитки. Шафи з клена, дуба і сосни там теж не були представлені. Не було витончених стель, камінів і дерев’яних підлог на вибір. Єдиним варіантом для нас були дешевий ковролін, лінолеум і шафи з пресованої деревини.

Ми просили його запропонувати нам матеріали трохи краще, але знову і знову чули у відповідь: «Для вашого будинку це недоступне», або: «Доведеться доплатити за покращення якості». Коли ми запитали, скільки потрібно заплатити, він назвав високу суму, яку ми, звичайно, не могли осилити. Ми з Лізою вийшли пониклими і пригніченими, хоч і намагалися один одного підбадьорювати.

Попередній запис

Брудний посуд

Тепер ми підійшли до кризи, що широко поширилася. У церкви двадцять першого століття є серйозний недолік. У ній бракує посудин, ... Читати далі

Наступний запис

Здатні зробити

Ми живемо у світі, що відбиває цей випадок у виставковому залі будівельної фірми. Людям часто кажуть: «Ти не можеш», «Не ... Читати далі