Здатні зробити

Ми живемо у світі, що відбиває цей випадок у виставковому залі будівельної фірми. Людям часто кажуть: «Ти не можеш», «Не сподівайся так сильно», «Занадто багато чого хочеш», «Будь як усі, не висовуйся». Такого роду коментарі нескінченні. Часто логіка здається розумною, порада корисною, але що вірне?

«А Тому, Хто може зробити значно більш над усе, чого просимо або думаємо, силою, що діє в нас, Тому слава» (Еф. 3:20,21).

Цей вірш передає зовсім інше послання, не схоже на те, що ми відчули в залі зразків. Бог не дає обмежені параметри. Його межі набагато далі, ніж ми бачимо, мріємо, уявляємо, сподіваємося і просимо.

Ключове слово – може. Наведу вам приклад.

Мультимільярдер підходить до трьох молодих підприємців і робить їм пропозицію: «Я хочу спонсорувати бізнес вашої мрії. Повертати мені нічого не треба, мені просто хочеться, щоб ви досягли успіху в житті. Я можу дати вам стільки капіталу, скільки треба для початку».

Першою отримує допомогу молода жінка, що вирішила відкрити кондитерську. Їй потрібні вітрина, пара печей, сковорідки, посуд, касовий апарат, інгредієнти для випічки і декілька інших предметів. Вона приносить свій план мільярдерові і просить 100 тисяч доларів. Без коливань він перераховує гроші на її рахунок.

Наступним підходить молодий чоловік. Він вирішив побудувати декілька будинків. Йому треба купити декілька земельних ділянок, будівельні матеріали, вантажівку і орендувати невелике приміщення для офісу. Він приходить зі своїм бізнес-планом і просить 250 тисяч доларів. Знову мільярдер перекладає гроші на його рахунок.

Третій підприємець – молода леді, яка хоче побудувати бізнес-центр з прилеглим до нього торговим центром і парком розваг. Вона знаходить ділянку землі площею близько 400 гектарів, виставлену на продаж у межі міста. Це краща ділянка на продаж, вона вже виставлена певний час, бо мало хто може дозволити собі заплатити за неї. Вона цікавиться нею і отримує згоду.

Вона запрошує команду архітекторів, щоб створити проект своєї мрії. Вона описує, як повинні виглядати дві унікальних, прилеглих одна до одної, офісні будівлі з внутрішньою територією. У другій половині вона планує красивий торговий центр з модними бутіками і хорошими ресторанами. Над магазинами розташовуватимуться розкішні квартири. У центрі ділянки вона хоче звести прекрасний п’ятизірковий готель. На ділянці землі, що залишилася, вона планує класичний парк розваг. Уздовж вулиць вона хоче насадити прекрасні дерева, прокласти доріжки для велосипедів, а на завершення насадити прекрасний парк з дерев в оточенні квітів поряд з торговим центром.

Вона планує, що успішні бізнесмени, власники квартир і гості готелю відвідуватимуть її парк. Вона запропонує їм шопінг у кращих бутіках, тихе місце, унікальні враження від відвідування парку розваг і відмінні ресторани. У готелі будуть вишукані номери для гостей власників бізнесу. Вона також хоче, щоб її комплекс став привабливим для туристів. Вона сподівається привернути людей з усієї країни, які приїжджатимуть, відпочиватимуть, робитимуть покупки, гулятимуть парком і зручно розташовуватимуться в її ексклюзивному готелі.

Вона разом з архітекторами працює над планом, доводячи його до бездоганного вигляду, він дійсно стає шедевром. Потім вона звертається до мільярдера, показує йому свій план і просить 245 мільйонів доларів. Як і у випадку з іншими підприємцями він відразу ж перераховує на її рахунок цю суму.

Через три роки мільярдер запрошує всіх молодих людей до себе на зустріч. Він хоче дізнатися, як вони досягли успіху. Один за одним вони дають йому звіт. Кондитерська приносить чистий прибуток у кілька тисяч доларів на місяць. Домобудівник побудував чотири будинки і виручив від їх продажу за три роки трохи більше двохсот тисяч доларів.

Третя підприємниця починає звітувати по своєму комплексу. Зараз її готель заповнений на 90 відсотків, офісні приміщення на 87 відсотків. Усі квартири продані. Торговий центр заповнений модними бутіками і ресторанами на 98 відсотків. Її чистий дохід складає мільйони доларів на місяць. Вона каже, що місто призначило дату, коли її комплекс нагороджуватимуть почесною грамотою за внесок у розвиток міста в декількох галузях: естетичний вигляд, робочі місця, популярне місце для туристів і податкові надходження. Деякий відсоток з доходу вона спожила на відкриття і фінансування кухонь з безкоштовним харчуванням у бідних кварталах міста.

Але це ще не все. Вона повідомляє, що великий відсоток багатомільйонного доходу виділений на будівництво подібних комплексів у трьох інших містах, запланованих до відкриття з шестимісячною перервою в наступні півтора роки. Вона створила і навчила три команди менеджерів, які візьмуть на себе керівництво новими комплексами. У наступні п’ять місяців вона чекає дохід, якого буде достатньо для спорудження п’яти нових комплексів в інших ключових містах.

Почувши її презентацію, два інші підприємці опустили очі. Мільярдер, помітивши це, запитує, чому вони так принишкнули.

Дівчина, власниця кондитерської, заговорила першою: «Звичайно, сер, у неї справи йдуть краще, ніж у нас, бо вона попросила у вас більше грошей, ніж ми. Вона здатна на більше, бо ви дали їй більше».

Мільярдер дивиться на молодого будівельника і запитує його: «Ви згодні з нею?»

Чоловік відповідає: «Чесно зізнатися, так, сер, згоден. У неї було більше шансів».

У мільярдера є особистий помічник, яка зробила запис їх першої зустрічі. Через декілька хвилин вона приходить з текстами їх розмов. Меценат просить свою асистентку: «Будь ласка, прочитайте слова, сказані мною кожному з цих підприємців три роки тому».

Дівчина читає: «Я хочу фінансувати бізнес вашої мрії. Я здатний дати вам стільки капіталу, скільки вам треба для початку».

Мільярдер дивиться на двох людей із засмученими обличчями, і запитує їх: «Чому ви заздрите їй у тому, що вона отримала? Чому ви думаєте, що в неї є перевага? Я сказав кожному з вас, що здатен дати вам стільки капіталу, скільки треба для виконання вашого плану. Я не обмежував вас у коштах і дійсно дав вам стільки, скільки ви попросили. Чому ви не мріяли і не планували масштабніше?»

Потім мільярдер звернувся з питанням до жінки, власниці кондитерської: «Чому ви не планували кондитерську більшого розміру? Я б дав вам капітал. Чому ви не попросили фінансування для ефективнішого маркетингу? Людям подобається ваша продукція, ви б досягли успіху. І найбільше питання: чому ви не включили у свій план відкриття мережі кондитерських по всьому місту, а згодом франшізу по всій країні для розширення вашого бізнесу?»

Потім він звертається до молодого чоловіка і ставить йому те ж питання: «Чому ви не навчили декількох майстрів і не найняли субпідрядників, щоб будувати двадцять будинків на рік, замість того щоб будувати і продавати лише один будинок на рік. Ви могли б створити набагато більше робочих місць. Чому ви не купили більше землі? Чому ви не організували нові офіси в штаті, щоб звести красиві будинки в інших штатах? Я б фінансував ваш план, бо з його допомогою ви допомагали б сім’ям у місті і в усьому штаті. Ваші досягнення виявилися обмеженими, оскільки ваш капітал був обмежений вашим обмеженим розумінням».

Попередній запис

Вдаліший вибір

Тим, хто добре використовував усе, що їм дане, буде дано ще більше, і в них буде надлишок. (Матвія 25:29, пер. ... Читати далі

Наступний запис

Надлишок

Як християни, ми часто підсвідомо думаємо, що ми не повинні мати надто багато. Але чи знаходить таке мислення віддзеркалення в ... Читати далі