Післямова

Папа Франциск молиться біля Туринської Плащаниці

“Плащаниця дозволяє нам зазирнути в таємницю страждань, освячених жертвою Христа, мук, які стали джерелом спасіння для всього людства. Плащаниця це одночасно і образ любові Бога, і людського гріха. Вона закликає нас побачити найглибшу причину рятівної смерті Ісуса. Це свідоцтво безмежного страждання приводить до того, що любов Того, хто “так полюбив… світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного” (Ін. 3:16), стає відчутною і відкривається нам в усій своїй незмірній величі. Перед такими муками віруюча людина не може не вигукнути з глибоким переконанням: “Господи, Ти не міг полюбити мене сильніше!” – і разом з тим вона усвідомить, що причиною цих мук є гріх: гріх кожної людини.

Фотонегатив фрагменту Туринської Плащаниці

Плащаниця закликає всіх нас зобразити у своїх серцях образ Божої любові і видалити з неї страшну реальність гріха. Споглядання цього вимученого Тіла допомагає сучасній людині звільнитися від поверховості та егоїзму, котрі дуже часто формують її ставлення до любові і гріха. У безголосому посланні Плащаниці людина чує луну Божих слів і багатовікового християнського досвіду: повір у Божу любов – найбільший скарб, подарований людству, і бережи себе від гріха – найбільшого нещастя людської історії”

Папа Римський Іоан Павло ІІ, Турин, 24.05.1998 р.

Попередній запис

Хронологія Туринської Плащаниці

Про використання плащаниці при похованні Ісуса Христа повідомляють всі чотири євангелісти. Після Воскресіння Христового про похоронні пелені, які побачив у ... Читати далі