Непотрібні поради

Інтернет просто майорить статтями, які пропонують буквально за декілька простих кроків допомогти у вирішенні будь-якої проблеми чи ситуації. Здавалося, от тільки розпочни, і життя дивовижним чином виправиться і в ньому буде все гаразд. На жаль, такі статі не оминули і духовної тематики. Чому «на жаль»? Бо від таких статей не тільки немає жодної користі, але існує величезна шкода, адже вони вселяють людям марну надію на те, що вони здатні самотужки подолати ті чи іншу проблему, чи навіть проблеми.

Або ж, як нічим не кращий варіант, спроба влаштувати стосунки з Богом за якоюсь «хитрою» (цікавий підхід до стосунків з Богом, Який, як відомо, чинить «з лукавим – за лукавством його» Пс. 17:27) спеціальною системою. Звичайно, вжита ознака «хитрий» у тексті не з’являється, проте сам підхід у повній мірі заслуговує на таку ознаку.

От ви тільки вдумайтеся, намагатися підігнати стосунки з Богом за власними лекалами! Фарисеї з книжниками свого часу теж таке намагалися зробити, втім, як і багато інших людей у різні часи, проте результати такої спроби завжди були вкрай сумнівними. «Господь є Дух; а де Дух Господній, там свобода» (2Кор. 3:17), – і не нам, творінню, нав’язувати свою волю своєму ж Творцю. Хоча, варто зазначити, багато хто все рівно безуспішно намагається це зробити.

Проте не будемо більше про це, адже людей, які намагаються слідувати рекомендаціям цих статей не переконає навіть необхідність спокутної жертви Христової. Адже якщо була можливість хоч якось її оминути, Господь би не пішов на такий безпрецедентний крок. Проте такої можливості не було, людство зайшло занадто далеко у своєму спротиву Богові, настільки загрузло в трясовині гріха, що не мало жодної можливості самотужки вибратися звідти. Цей постулат краще показати на конкретному життєвому прикладі.

От візьмемо, приміром, таку поширену людську ваду як лицемірство. Адже, що таке лицемірство? – Вдавання із себе того, ким ти не є насправді. Найчастіше люди вдають із себе кращими в моральному, матеріальному чи ще в якомусь плані, ніж вони є. Хоча, звісно, у житті буває усяке. Проте будемо дотримуватися звичного розуміння лицемірства. Отже лицемірство – це брехня відносно себе. Комусь слово «брехня» може здатися перебільшенням, проте так воно і є насправді: лицемірство – це брехня.

А в брехні є неодмінна супутниця – інша брехня, яку вона породжує своєю брехнею (наявністю, якщо не подобається така тавтологія), а інша (тепер вже друга) брехня – з часом породжує наступну брехню і т.д. і т.п. Доки людина не заплутується у власній брехні, або ж починає жити у своєму вигаданому світі, тобто займатися звичною для всіх нас справою – лицемірити.

Брехати важко, але жити без брехні комусь здається ще важчим. Тому так багато людей і живе в потоках брехні, бо для них так зручно, бо вони до цього звикли, бо вони забули, що взагалі являє собою правда. Яка до того ж часто має гіркий присмак: при чому чим більше живеш у потоках брехні, тим більше гіркоти буде в присмаку цієї правди. Тому більшість людей і обирає у своєму житті брехню і лицемірство замість правди.

«Суд полягає в тому, що світло прийшло у світ, а люди полюбили темряву більше, ніж світло, бо діла їхні були лихі; бо кожен, хто чинить зло, ненавидить світло і не йде до світла, щоб не викрилися діла його, бо вони злі. А хто чинить правду, йде до світла, щоб відкрилися діла його, бо вони чинилися в Бозі» (Ін. 3:19-21), – от Божий діагноз нам усім.

І про які кроки подолання лицемірства може йти мова? Ти або ховаєшся в темряві, або з Божою допомогою йдеш до світла, якщо висловлюватися щойно наведеною аналогією. Вибір простий, без якихось кроків, щаблів та всякої іншої нісенітниці. Проте уся суть саме в цьому виборі, нашому особистому виборі, а також Божій допомозі, яка надається суто індивідуально, без порад якогось «розумника» зі сторони.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docНепотрібні поради


Ваш коментар:

Попередній запис

Як позбутися лицемірства і перестати брехати людям про себе

Багато хто думає, що лицемірство – це корисна річ, яка допомагає приховувати небажані факти про себе, але це не так. ... Читати далі

Наступний запис

Пігулка від лицемірства

Уникнути лицемірства можна тільки чесністю Якщо ви колись запрошували людей у церкву, то, напевно, чули відмову, яка звучала як: «Та ... Читати далі