Різність поглядів

«Плід же правди сіється у світі тими, які зберігають мир» (Як. 3:18).

Люди, принаймні більшість з них, не дуже полюбляють думати, тобто аналізувати інформацію з навколишнього світу і відповідно неї доходити до певних висновків або ж змінювати свою думку та ставлення до певних людей, явищ, речей. Більшість вважає за краще мислити стандартними шаблонами, і намагається чим рідше змінювати свої судження, тримаючись сталого ходу думок: визначавши одного разу, що є добрим, і що є поганим, переважна більшість людей намагається цього дотримуватися. Якщо не решту життя, то принаймні тривалий період часу.

Такий підхід до життя призводить до сприйняття світу в чорно-білій картинці. Проте світ, як відомо, не чорно-білий, а має багато барв, і він не статичний, а постійно змінюється. І тому шаблонне сприйняття світу є вкрай убогим і не дозволяє людині реально сприймати оточуючий світ.

Таке шаблонне, «чорно-біле» сприйняття світу стосується не лише ставлення до певних людей, речей, явищ, а охоплює будь-який аспект нашого життя, зокрема слова. Точніше значень, які вони передають. А через те, що різні групи, верстви населення стосовно того чи іншого поняття можуть мати діаметрально протилежні думки, серед людей виникає безліч суперечок. Часто доволі безглуздих за своєю суттю, якщо, звичайно, у цій самій «суті» розібратися.

От візьмемо, наприклад, слово «гордість». Більшість людей сприймають його в позитивному значенні, маючи на увазі під цим словом «почуття власної гідності». Цей погляд притаманний світові. Проте частина населення, яка не за чутками знайома з Біблією, має стосовно цього слова, точніше поняття, яке воно передає, зовсім, іншу, діаметрально протилежну думку. Для них гордість є вкрай негативним явищем: «Погибелі передує гордість, і падінню – пихатість» (Пр. 16:18). Гордість в очах цих людей є початком будь-якого гріха, і через те гордості слід остерігатися будь-якою ціною. І тут виникає дилема: хто правий?

Звичайно, правими вважатимуть себе обидві сторони, наводячи на свою користь безліч аргументів, які навряд чи змінять чиюсь думку. Тому не будемо їх наводити, а краще знайдемо спільну точку зору в цій суперечці. І, як не дивно, вона є. Це пихатість, яку вважають негативним явищем люди з обох боків: «біблійного» і «світського». Навіть ті, хто сам страждає на цю недугу, яку, втім, за собою не помічає.

Спільність думок наявна, що ж заважає знайти згоду стосовно гордості? Адже насправді її знайти не так важко, варто лише почати наводити синоніми, які люди двох груп відносять до слова «гордість». Якщо для світського погляду синонім «гордості» є «гідність», то для біблійного погляду синонімом «гордості» є «гординя». Між іншим, світ до гордині ставиться так само негативно, як до пихатості.

Отже, за бажання, можна дійти спільності думок. Що ж заважає дійти згоди? Дуже часто, «чорне-біле» сприйняття світу, відсутність бажання змінюватися і зважати на думку оточення. А така поведінка, між іншим, є часто наслідком пихатості, зарозумілості, тієї самої гордості-гордині, якої слід остерігатися будь-якою ціною.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docРізність поглядів


Ваш коментар:

Попередній запис

Що Біблія каже про гординю?

Існує різниця між гординею, яку Бог ненавидить (Притчі 8:13), і тим почуттям задоволення, яке ми отримуємо після успішно виконаної роботи. ... Читати далі

Наступний запис

Чим же гордитися?

Звідки в людини бажання гордитися? Адже воно, як ні крути, є. Є в людині якась ніша, яка має таки бути ... Читати далі