Чим же гордитися?

Звідки в людини бажання гордитися? Адже воно, як ні крути, є. Є в людині якась ніша, яка має таки бути заповнена почуттям радості від того, що відбувається в її житті. Адже хіба в людини не може виникати почуття радості від того, що вона може щось робити правильно і добротно? Хіба це не приносить радість, що людина, наприклад, у змозі говорити кількома мовами, правильно поводитися з фінансами, допомагати людям? Та хіба в житті буває мало приводів для радості?!

І тепер ми стоїмо перед вибором: у що виллється моя радість: у гордість за себе… або в гордість за Бога, Який дав нам здібності і можливості досягнення всіх цих результатів? Кому я віддам хвалу за те, що в мене щось виходить і щось йде правильно? Собі, оточуючим або БОГОВІ?

Давайте поставимо собі жорстке для нашого егоїзму питання: “Що ти маєш, чого б не одержав?” (1Кор. 4:7) Дійсно, що є в людини своє? Ну, я ж заробляю гроші! Значить, те, що я на них купую, – це моє. Невже? А дихання життя в тобі, а сили для заробляння грошей, а руки, а розум, а навички, яким ти навчився в когось, – це все від тебе? Тисячу разів – ні. Навіть здатність вчитися і та була дана тобі.

Про це Господь ще спочатку попереджав Свій народ, а значить, і нас, хто називає себе християнами: “Коли будеш їсти і насичуватися, і побудуєш гарні доми і будеш жити в них, і коли буде в тебе багато великої і дрібної худоби, і буде багато срібла і золота, і всього в тебе буде багато, – то дивися, щоб не стало гордовитим серце твоє і не забув ти Господа, Бога твого, Який вивів тебе з землі Єгипетської, з дому рабства… і щоб ти не сказав у серці твоєму: “моя сила і міць руки моєї придбали мені багатство це”, але щоб пам’ятав Господа, Бога твого, бо Він дає тобі силу здобувати багатство, щоб виконати, як нині, завіт Свій, який Він клятвою утвердив батькам твоїм” (Втор. 8:12-14,17,18).

Отже, у що повинна виливатися наша радість від досягнень, які є в нашому житті? Є тільки один правильний шлях: “Так говорить Господь: нехай не хвалиться мудрий мудрістю своєю, нехай не хвалиться сильний силою своєю, нехай не хвалиться багатий багатством своїм. Але хто хвалиться, хвалися тим, що розумієш і знаєш Мене, що Я – Господь, Який творить милість, суд і правду на землі; бо тільки це благоугодно Мені” (Єр. 9:23,24).

  • Гордіться Богом, Який за руку веде вас до Перлинних брам Вічного Життя;
  • Гордіться Богом, Який не дивлячись на всю вашу недосконалість і всю вашу гріховність, схиляється над вами, як люблячий батько над хворою дитиною і помирає заради спасіння Своєї дитини;
  • Гордіться Богом, Який може очистити, звільнити вас від будь-якого гріха, дати вам нове серце, і навчити вас бути справжньою людиною, чиє життя горить не згораючи;
  • Гордіться Богом, Який створив прекрасний світ, і Який, навіть коли цей світ відмовився від Нього, не відкинув нас, але скоро прийде і спасе нас і відновить усе навколо, щоб Його діти могли б жити вічно і щасливо;
  • Гордіться Богом, бо тільки в цьому випадку ви ніколи не зупинитеся у своєму розвитку, адже Бог безмежний і безмежно досконалий і Він створив вас із закладеним у вас бажанням уподібнюватися Йому, безмежно зростаючи досконало!

Хіба можна не гордитися таким БОГОМ? Хіба можна гордитися ще чимось або кимсь, окрім Нього, адже ніхто і ніщо не може порівнятися з Ним, з Його абсолютною досконалістю!

Від Нього і ви в Христі Ісусі, Який став для нас премудрістю від Бога, праведністю і освяченням та відкупленням, щоб було як написано: “Хто хвалиться, нехай хвалиться Господом”” (1Кор. 1:30,31).

З любов’ю в Спасителі Ісусі Христі,

Олександра Ланц

Попередній запис

Різність поглядів

«Плід же правди сіється у світі тими, які зберігають мир» (Як. 3:18). Люди, принаймні більшість з них, не дуже полюбляють ... Читати далі

Наступний запис

Про гідність

Гідність як відвага Давні греки, прагнучи перемогти уявлення про людську слабкість перед лицем зовнішнього світу, шукали мудрості, але суто людської. ... Читати далі