Що таке пихатість?

На цих днях, коли я повинен був покарати одного підлітка за його пихатість, він спробував мене переконати, що це не так, що інші винні, що він не зрозумів, і врешті-решт, він сказав, що навіть не розуміє що таке пихатість і як вона проявляється. Давайте почнемо з…

Визначення

Тлумачний словник дає наступне визначення: ПИХАТІСТЬ – Зневажливо-гордовите ставлення, яке має хтось, ставлячи себе вище за інших, привласнюючи права, які йому не належать, гордовитість, нахабство, зарозумілість.

  • Визначення з івриту:

Старий Завіт був написаний івритом і незначна частина арамейською. На івриті пихатий названий Ga’ayon і в перекладі означає гордий.

От текст, де використане це слово: “Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо багато ми маємо приниження. Надміру має душа наша ганьби від багатих та зневаги від гордих” (Пс. 122:3,4). Отже, пихата людина є гордою, зневажливою, ганьбить і принижує ближніх.

Бог ненавидить пихатість

Навіть якщо деяким людям, особливо молоді, подобається зухвале ставлення і для них здається, що тільки так вони можуть виражатися, Бог каже, що Він ненавидить таке ставлення. От текст з Біблії: “Страх Господній – ненавидіти зло; гордість і зарозумілість і злу путь і підступні вуста я ненавиджу” (Притч. 8:13).

  • Пихатість може стати ставленням усієї країни

Хоча народ Моава походив від тих же патріархів, що Ізраїль, вони поводилися з великою пихатістю стосовно Ізраїлю. Пророк Ісая так написав про Моав: “Чули ми про гордість Моава, гордість надмірну, про пихатість його і зарозумілість і шаленість його: нещира мова його” (Іс. 16:6). Проявом пихатості є гордість, зарозумілість і нахабство.

  • Зарозуміла людина знецінює нещасного і бідного

У книзі пророка Єзекиїля Бог так каже про північного царя Ізраїлю: “Ось у чому було беззаконня Содоми, сестри твоєї, і дочок її: у гордості, пересиченні й ліності, і вона руки бідного й убогого не підтримувала” (Єз. 16:49).

  • Пихатість – це зле розташування серця

Коли одного дня Ісус був звинувачений у тому, що Він їсть немитими руками, Ісус викрив тих, що звинувачували Його в їх лицемірній вірі, показуючи, що все вони робили тільки перед людьми.

І, покликавши весь народ, говорив йому: слухайте Мене всі і розумійте: нічого нема поза людиною, що входило б у неї і оскверняло її; але те, що виходить з неї, – те й оскверняє людину. Якщо хто має вуха слухати, нехай слухає! І коли Він увійшов у дім від народу, ученики Його спитали Його про притчу. Він сказав їм: невже ви такі нерозумні? Невже не розумієте, що все те, що входить у людину ззовні, не може осквернити її? Бо входить їй не в серце, а в утробу, і виходить геть, чим очищається всяка їжа. Далі сказав: те, що виходить з людини, оскверняє людину. Бо зсередини, від серця людського, виходять лихі помисли, перелюбства, любодійства, вбивства, злодійство, здирство, лукавство, зради, ганебні вчинки, заздрісне око, богохульство, гордощі, безумство, – все це зло зсередини виходить і оскверняє людину” (Мк. 7:14-23).

Отже, разом з іншими злими речами йде і гордість, тобто пихатість, зарозумілість, яка оскверняє людину і впливає на все її життя і на стосунки з людьми і Богом.

  • Пихатість – це риса людей без Бога

У 1 розділі Послання до Римлян, апостол Павло показує занепалий стан, в якому знаходиться все людство: “А що вони не вважали за потрібне мати Бога в розумі, то Бог віддав їх перекрученому розумові – чинити неподобства, так що вони сповнені всякої неправди, блуду, лукавства, користолюбства, злоби, сповнені заздрости, вбивства, чвар, лестощів, лихих звичаїв, обмовники, наклепники, богоненависники, кривдники, самохвали, гордовиті, винахідливі на зло, непокірні батькам, безрозсудні, непримиренні, нелюбовні, клятвопорушні, немилостиві” (Рим. 1:28-31).

Автор: Василь Філат

Додаток. Що Біблія каже про християн, що прибігають до пластичної / косметичної хірургії?

Біблія конкретно не порушує питання про можливість для християн робити пластичні чи косметичні операції. У Біблії нічого не сказано, що в цьому є щось погане. Проте, є декілька моментів, які необхідно враховувати, перш ніж зважитися на ці процедури. Зміна власного тіла є неприродною, і завжди існує ризик побічних ефектів, як фізичних, так і психологічних. Ніхто не повинен дозволити собі «лягти під ніж», досконально не вивчивши всі альтернативи, ризики і побічні ефекти, пов’язані з операцією. Людина також повинна повністю усвідомлювати свої мотиви до операції. Для багатьох людей з фізичними дефектами – генетичними чи набутими – є природним бажання влитися в суспільство і почувати себе «нормальними». Також є випадки незначних аномалій, які примушують людей почувати себе дуже некомфортно. Але багато, якщо не більшість, пластичних операцій є спробами заповнити емоційну порожнечу фізичним шляхом з метою привертання уваги чи схвалення від оточення.

Найпоширеніші косметичні процедури включають збільшення / підтяжку молочної залози, ліпосакцію (видалення жиру), підтяжки обличчя, повік та інших частин тіла, лікування венозної хвороби, ін’єкції ботокса / жиру, а також виправлення форми носа та обличчя. Приблизно два мільйони людей віддають себе на такі процедури щороку, марнуючи гроші, жертвуючи часом і комфортом. Коли марнославство підштовхує людину на операцію, вона стає для себе ідолом. Біблія перестерігає нас не піддаватися марнославству або самовдоволенню (Флп. 2:3-4) і не привертати до себе увагу власним виглядом (1 Тим. 2:9). Іншим питанням є вартість. Це важливий момент, оскільки більшість людей мають сім’ї, і витрати на пластичні операції ніколи не повинні йти попереду потреб сім’ї. Біблія також каже нам, що ми повинні розумно розпоряджатися грошима, довіреними нам Богом (Притчі 11:24-25; Луки 16:10-12).

Найважливіше, що слід зробити перед прийняттям рішення про пластичну операцію, це порадитися з Богом. Біблія каже нам, що Богові небайдуже будь-яке наше занепокоєння або хвилювання, тому ми повинні приходити з нашими проблемами до Нього (1Пет. 5:7). Через мудрість і керівництво Святого Духа і Слова Божого ми маємо можливість приймати рішення, які будуть угодними Богові. «Миловидість оманлива і краса суєтна; але дружина, яка боїться Господа, гідна похвали» (Притчі 31:30). Навіть наймайстерніші хірурги не зможуть стримати вплив часу, і всі косметичні операції з часом приведуть до одного і того ж результату – старіння. Підтягнуті частини тіла повернуться в колишній стан, а косметично змінені риси обличчя з часом вкриються зморшками. Набагато краще працювати над удосконаленням внутрішньої особи: «Нехай буде прикрасою вашою не зовнішнє – заплітання волосся, золоте вбрання або нарядність в одязі, а потаємна людина серця в нетлінній красі лагідного і мовчазного духу, що дорогоцінне перед Богом» (1 Петра 3:4).

За матеріалами сайту https://www.gotquestions.org

Попередній запис

Гріх марнославства і боротьба з ним

Марнославство, пихатість – гріх, властивий кожній людині, перемогти який можна тільки упокорюванням, покаянням і звеличенням ролі Божої у своєму житті. ... Читати далі

Наступний запис

Світло світу

В Одкровенні Івана Богослова, в описі кар, які спіткають нечестиве людство, є цікаве зауваження: «Четвертий ангел вилив чашу свою на ... Читати далі