«Все обізнаність»

Гордість, зарозумілість, самовпевненість світу цього, яким, як може здатися, при чому цілком не безпідставно, просто немає меж. Ці всі вади роблять людей, зараженими ними, сліпими і глухими до проблем і негараздів ближніх, а через це вони з часом стають нездатними бачити Божу дію у світі та чути її, стають глухими та сліпими до Його попереджень і напоумлень. Як свого часу про це висловився Христос: «Бо згрубіло серце людей цих, і вухами туго чують, і очі свої стулили, щоб не побачити очима, і не почути вухами, і серцем не зрозуміти, і не навернутися, щоб Я зцілив їх» (Мф. 13:15). Так що ця «сліпота» і «глухота» не є хворобами виключно нашого часу.

«І сказав Ісус: на суд Я прийшов у світ цей, щоб незрячі бачили, а зрячі стали сліпими. Почувши це, деякі з фарисеїв, що були з Ним, сказали Йому: невже і ми сліпі? Ісус сказав їм: якби ви були сліпі, то не мали б на собі гріха, але як ви говорите, що бачите, то гріх лишається на вас» (Ін. 9:39-41).

Невже і ми сліпі? – услід за фарисеями цілком щиро можуть задатися цим питанням багато наших «просвічених» сучасників, які вже точно «знають» про те, що відбувається у світі і навколо них зокрема. І рівень освіти, тобто чим більш освіченіша людина – тим ніби більше знає, тут не грає суттєво великої ролі: самовпевненими «сліпцями» можуть бути люди і малоосвічені.

Причина полягає зовсім не в рівні освіченості, а в рівні самовпевненості, зарозумілості та гордині. І тут діє пряма залежність: чим більше людина вражена цими вадами, тим більш «обізнаною» вона себе вважає. А сучасні ЗМІ та Інтернет тільки підживлюють цю «обізнаність», при чому часто до такої міри, що людина стає часом «сліпою» і «глухою» не тільки до проблем і негараздів ближніх, але й до власних, попри, здавалося б, всезагальну «обізнаність». Часом це навіть може виглядати смішно, якби не було так сумно.

«Знаю твої діла; ти ні холодний, ні гарячий; о, якби ти був холодний або гарячий! Але оскільки ти теплий, а не гарячий і не холодний, то викину тебе з уст Моїх» (Одкр. 3:15,16), – загалом ці досить відомі слова Божого попередження були звернені до Лаодикійської Церкви. Хоча, звичайно, їх можна адресувати до багатьох Церков сучасності та окремих вірних, адже на всезагальну «обізнаність» страждають не тільки люди світу цього. А яке біблійне напучення найкраще підійде саме до людей світу цього, адже наведена цитата з Одкровення для них може виявитися не «під силу»?

Напевно, для цієї мети найкраще підійде це: «Хто гадає, що він знає що-небудь, той нічого ще не знає так, як треба знати. Але хто любить Бога, тому дано знання від Нього» (1Кор. 8:2,3). Проте і це буде закритим для «обізнаних» гордіїв, якщо вони не упокоряться перед Богом. Адже, як відомо: «Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать» (1Пет. 5:5). А без благодаті Божої ми до «нічого» (Ін. 15:5) доброго не здатні. Навіть зрозуміти, що з нашою «все обізнаністю» не все гаразд, бо насправді не знаємо нічого «так, як треба знати».

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
doc«Все обізнаність»


Ваш коментар:

Попередній запис

Бог гордим противиться (закінчення)

Бог на першому місці! Нездатність відводити Богу перше місце в житті і служінні – одна з граней різноликої гордості. В ... Читати далі

Наступний запис

Де ховається гордість?

З гордості почалося все погане, гордістю закінчується все добре. Мало того, гордість – найдревніший гріх: "Хто чинить гріх, той від ... Читати далі