Бог чи мамона?

Нам необхідно побачити, чому наше ставлення до грошей таке важливе. Існує важливий принцип: ваше ставлення до грошей показує ваше дійсне ставлення до Самого Бога.

Я хочу навести вам із цього приводу слова Ісусові. У Нагорній проповіді Ісус говорить на цю тему: “Ніхто не може двом господарям служити: бо або одного полюбить, а другого буде ненавидіти; або одного триматиметься, а другим знехтує. Не можете служити Богові й мамоні” (Мф. 6:24).

По-перше, давайте на хвилину подивимося на значення слова “мамона”. Один із сучасних перекладів свідчить: “Ви не можете служити Богові і грошам”. Але це не виражає істинне значення слова “мамона”, бо “мамона” – це більше, ніж гроші, мамона – це зла духовна сила, що впливає на людей і поневолює їх через гроші. Це – не самі гроші; це – духовна сила, що діє у світі і в житті мільйонів людей через їхню прихильність до грошей. Саме ця зла сила і називається “мамоною”.

Ісус стверджує: “Не можете служити Богові й мамоні“. І Він говорить: “…бо або одного полюбите, а другого буде ненавидіти; або одного триматиметься, а другим знехтуєте”. У кожному випадку Ісус спочатку говорить про Бога, а потім про мамону. У Його словах: “Або ненавидітимете Бога, а любитиме мамону, або старатиметься для Бога, а мамоною нехтуватиме” прихована дуже серйозна думка. Якщо ви любите мамону – ви ненавидітимете Бога! З другого боку, якщо ви старатиметеся для Бога і присвятите своє життя Йому, то мамона не матиме над вами влади.

Це не означає зневажати гроші, але зневажати сатанинську силу, що поневолила людей через гроші. Ви зневажатимете її і не дозволите їй управляти вами. Нейтралітету не існує. Ми повинні визнати панування в нашому житті чи одного, чи другого. Вибір не в тому: чи будемо ми служити? Вибір лише в тому: кому ми служитимемо – Богу чи мамоні?

Ісус говорить, що це питання пріоритетів: “Шукайте ж спершу Царства Божого і правди Його, і все це додасться вам” (Мф. 6:33).

Ісус не говорить, що ми залишимося без матеріального забезпечення і фінансів, але говорить, що нам не слід давати цьому верховенство. На перше місце у своєму житті ми повинні раз і назавжди поставити Царство Боже і Його праведність. Це присвячення себе Богові, Його Царству і Його цілям. Ісус говорить, якщо ми не ганятимемося за грошима, роблячи мамону своїм богом, а служитимемо Єдиному, Істинному Богові, шукатимемо Його Царства і праведності, тоді наш Бог потурбується про те, щоб усе необхідне матеріальне і фінансове забезпечення наших потреб було нам додане.

Гонитва за грошима породжує жахливу напругу і веде до розчарування. Не женіться за грошима. Нехай гроші йдуть за вами! Саме про це і говорить Ісус. Якщо ви наслідуєте правильний курс у своєму житті, то гроші йтимуть за вами. Вам не треба не спати ночами чи витрачати години, виношуючи плани про те, як стати багатим.

Я наслідував цей принцип упродовж більше сорока років і благодаттю Божою я можу підтвердити, що Бог вірний. Іноді мені доводилося відкидати щось таке, що цей світ дуже високо цінує і шанує. Але, озираючись назад, я можу сказати, що Бог завжди був абсолютно вірний.

Принцип – віддавати пріоритет Богу – проходить через усю Біблію. Є два прекрасні вірші в Книзі Притч, які говорять те ж саме: “Шануй Господа від майна твого і від початків усіх прибутків твоїх, і наповняться скарбниці твої до надлишку, і точила твої будуть переливатися новим вином” (3:9,10).

Скарбниці” і “точила” – це всі ваші матеріальні потреби. Вони будуть з лишком задоволені і переповнені. Але що вам треба зробити для цього? – шанувати Бога від свого майна. Як ви можете шанувати Бога від свого майна? – віддаючи Йому “початки всіх прибутків”. Це означає відділяти для Бога першу частину і найкращу. Ми або шануватимемо, або ганьбитимемо Бога своїми грошима. Середини не існує!

Дозвольте мені з любов’ю зауважити, що Бог не потребує ваших чайових. Коли ви ходите в церкву і чаша з пожертвуваннями проходить повз, не кидайте туди лише кілька копійчин. Це ображає Бога. Насправді, більшість людей сьогодні жертвують Богу так, що це ображає Його. Віддавати Богу стільки, скільки коштує чашка звичайної кави, – це образа. Не чинить так, бо це ображає і ганьбить Його.

Писання також вказує на те, що ставити гроші вище за Бога – це ідолопоклонство: “Отже, умертвіть земні члени ваші: блуд, нечистоту, пристрасть, злу похіть і користолюбство, що є ідолослужіння” (Кол. 3:5).

Зауважте, Павло говорить, що користолюбство (жадність) є ідолослужіння. Коли ви шукаєте передусім гроші, то ви робите їх своїм богом. Поклоніння грошам – присвячення їм свого часу, сподівання на них, пов’язування з ними своїх надій – перетворює їх на вашого бога, що по праву назване ідолослужінням (ідолопоклонством).

У першій з Десяти заповідей Господь сказав Ізраїлю: “Нехай не буде в тебе інших богів перед лицем Моїм” (Вих. 20:3). У нашому сучасному житті все більше і більше людей перетворюють гроші на свого бога, відкидаючи і не визнаючи тим самим Істинного Бога. Вони винні в ідолопоклонстві.

Зауважте, що користолюбство чи жадність поставлене в один ряд з іншими нечестивими вчинками і якостями, такими як блуд і нечистота. Більшість церков не прийняли б сьогодні тих, хто живе в розпусті, але, кажучи чесно, наші церкви наповнені людьми, винними в жадності і користолюбстві. Ми часто не усвідомлюємо того, що вони – ідолослужителі.

Є інше місце Писання, що містить попередження проти перетворення грошей на свого бога і бажання розбагатіти:

А хто бажає збагачуватися‚ впадає у спокусу і в тенета і в багато які безрозсудні і шкідливі похоті, що приводять людей до бідування і загибелі; (дивіться, який кінець: бідування і загибель) бо корінь усього лихого є сріблолюбство, (не гроші є злом, а сріблолюбство) віддавшись якому, деякі ухилилися від віри і самі себе віддали багатьом скорботам. (Де ж шлях виходу чи альтернатива?) Ти ж, чоловіче Божий, тікай від цього, досягай успіхів у правді, побожності, вірі, любові, терпінні, лагідності…” (1Тим. 6:9-11).

У нашому житті не існує вакууму. Якщо ми хочемо бути чистими від любові до грошей, ми повинні наповнитись чимось іншим. Щось інше повинне зайняти спорожніле місце. Павло говорить: “Досягай успіхів у правді, побожності, вірі, любові, терпінні, лагідності“.

Потрібна віра для того, щоб зруйнувати контроль мамони в нашому житті. У якийсь момент вам потрібно зробити крок, щоб звільнити себе від цього контролю.

Озираючись назад на такий момент у своєму житті, я пам’ятаю, як віддав Божій справі все, чим володів у матеріальному і фінансовому відношенні. Я залишив престижну і добре оплачувану роботу з “великим майбутнім”, здійснивши кроки в голій вірі, не тримаючись більше ні за що, тільки за обітниці Божі. Але коли я зробив це, я зруйнував контроль мамони над моїм життям. Я відмовився бути рабом мамони.

Попередній запис

Усеосяжний Божий план

Ви, можливо, будете здивовані, виявивши, що в Бога є план для ваших грошей. Можливо, ви вважаєте, що гроші - це ... Читати далі

Наступний запис

Пожертвування - це частина поклоніння

Бог бажає, щоб ми подивилися на свої гроші, як на щось, що ми можемо принести Йому як святу жертву поклоніння, ... Читати далі