Пожертвування – це частина поклоніння

Бог бажає, щоб ми подивилися на свої гроші, як на щось, що ми можемо принести Йому як святу жертву поклоніння, і без цього приношення наше поклоніння недосконале. Ми почнемо з двох прикладів зі Старого Завіту.

У книзі Вихід 23:14,15 Бог дає постанову про те, як кожен ізраїльтянин чоловічої статі повинен був прийти в Єрусалим три рази на рік для поклоніння в храмі і святкування перед Богом. І от частина цієї постанови, даної ізраїльтянам: “Тричі на рік святкуй Мені: дотримуйся свята опрісноків: сім днів їж прісний хліб, як Я повелів тобі, у призначений час місяця Авива, тому що в ньому ти вийшов з Єгипту; і нехай не з’являються перед лице Моє з порожніми руками“.

Ізраїль повинен був збиратися в призначений Богом час і збиратися так, як призначив Бог, і ніякий ізраїльтянин не повинен був являтися перед Ним з порожніми руками. Кожен ізраїльтянин повинен був принести пожертвування Богу, як частину святкування і поклоніння.

У Псалмі 95:8,9 псалміст говорить усьому Божому народу: “Воздайте Господу славу імені Його. Принесіть дари і ввійдіть у двори Його. Поклоніться Господу у величній святині Його. Нехай тремтить перед лицем Його вся земля“.

Писання говорить: Принесіть дари і ввійдіть у двори Його, але не приходьте без приношень. Тут згадано три важливі факти про приношення Богові фінансів і матеріальних дарів.

– Приношення дарів приносить славу Богові. Псалміст говорить: “Воздайте Господу славу імені Його. Принесіть дари…” Як ми віддаємо славу Богу? – приношенням дарів!

– Приношення дарів дає нам доступ у двори Божі. У нас немає права претендувати на доступ до Бога, якщо ми не приходимо з приношеннями. Бог говорить у Виході 23:15, що жоден ізраїльтянин не повинен являтися перед лице Його з порожніми руками. Якщо ви бажаєте з’явитися перед Богом і ввійти до Його дворів, ви повинні принести приношення.

– Приношення дарів – це частина нашого поклоніння Богу. Псалміст говорить: “Поклоніться Господу у величній святині Його“. Це місце Писання свідчить, що наше поклоніння не досконале до тих пір, поки ми не принесемо наші приношення Богові.

Ми вже бачили раніше, що коли ми даємо свої гроші Богу – ми даємо дуже важливу частину свого власного життя. Ми віддаємо Йому свій час, свою силу і свої таланти. Більшість з нас вкладає основні сили свого життя в справу, що приносить нам прибуток. Коли ми жертвуємо Богу частину свого прибутку – ми жертвуємо Йому себе. І немає нічого цінніше за те, що ми можемо пожертвувати Богу, ніж самих себе.

Бог говорить нам, якщо ми хочемо ввійти до Його дворів, з’явитися перед Ним, віддати Йому славу і вклонитися Йому у величній святині, то ми повинні принести Йому наші приношення. Приношення дарів, поклоніння і святість – дуже тісно взаємопов’язані в Божому плані для нашого життя.

Існує інший дуже важливий момент, який більшість з Божих людей не до кінця розуміють. Бог веде запис того, що жертвують Йому люди. У Бога є книга приношень для кожного з нас.

Щоб проілюструвати це, прочитаємо книгу Чисел 7:10-17. Цей розділ описує, як князі дванадцяти колін ізраїльських жертвували Богові. Кожен князь жертвував у точності те ж саме, що і інший, але кожне їх приношення описане в деталях, предмет за предметом. Бог не сказав: “Другий князь приніс у жертву те ж саме, що і перший” або “Усі дванадцять князів пожертвували це”. Навпаки, ведеться дуже детальний опис кожного предмета всіх приношень від кожного князя. Біблія – дуже економна книга, яка не допускає марної витрати місця на щось, що не має значення. Коли Бог робить це, Він показує нам, як дуже уважно Він записує те, що ми жертвуємо Йому.

Прочитайте тепер звіт першого князя: “І принесли начальники жертви освячення жертовника в день помазання його, і представили начальники приношення своє перед жертовником. І сказав Господь Мойсеєві: по одному начальнику на день нехай приносять приношення своє для освячення жертовника” (Числ.7:10,11).

Процес приношення таким чином тривав дванадцять днів.

В перший день приніс приношення своє Наассон, син Амнадавів, від коліна Іудиного; приношення його було: одне срібне блюдо, вагою в сто тридцять сиклів, одна срібна чаша в сімдесят сиклів, за сиклем священним, наповнені пшеничним борошном, змішаним з єлеєм, для приношення хлібного, одна золота кадильниця у десять сиклів, наповнена курінням, один телець, один баран, один однолітній агнець, для всепалення, один козел у жертву за гріх, і в жертву мирну два воли, п’ять баранів, п’ять козлів, п’ять однолітніх агнців; ось приношення Наассона, сина Аминадавового” (Числ.7:12-17).

Бог зробив повний запис усього, що приніс Йому кожен начальник, у точності до деталей, і потурбувався про те, щоб це увійшло до Писання.

Новий Завіт учить нас, що Сам Ісус дивиться, як ми даємо:

І сів Ісус навпроти скарбниці і спостерігав, як народ кладе гроші в скарбницю. Чимало заможних клали багато. Прийшла одна вбога вдова і поклала дві лепти, тобто код-рант. Покликавши учеників Своїх, Ісус сказав їм: істинно кажу вам, що ця вбога вдова поклала більше за всіх, хто клав у скарбницю, бо всі клали з достатку свого, а вона із злиднів своїх поклала все, що мала, весь прожиток свій” (Мк.12:41-44).

Ісус не вважав марною тратою Свого часу сидіти і дивитися, як люди жертвують. Він робить це саме сьогодні. Ми можемо не усвідомлювати цього, але Він дивиться, як і що ми даємо.

Тут два важливі моменти: по-перше, Ісус дивився на те, що давав кожен, і оцінював його істинну цінність; по-друге, Бог визначає цінність нашого дару, оцінюючи його тим, що ми залишили собі! Про вдову, яка поклала менше всіх, Ісус сказав, що вона поклала більше за всіх, бо нічого не залишила собі. Запам’ятайте на майбутнє, що оцінюючи те, як ми даємо, Бог дивиться на те, що ми залишили собі.

Наприкінці хочу сказати вам наступне: одного дня кожен з нас дасть відповідь Богові: “ Отже, кожен з нас дасть за себе відповідь Богові” (Рим.14:12).

Це чекає на кожного з нас. І ця фраза з Писання – “дасть відповідь” – вживалася в грецькій мові в основному для позначення фінансового звіту. Таким чином, можна сказати, що кожен з нас даватиме фінансовий звіт Богові.

Попередній запис

Бог чи мамона?

Нам необхідно побачити, чому наше ставлення до грошей таке важливе. Існує важливий принцип: ваше ставлення до грошей показує ваше дійсне ... Читати далі

Наступний запис

Як віддавати Богові першість

Ми бачили, що Бог бажає від нас серйозного ставлення до грошей, як і до всього іншого. Помилково думати про гроші, ... Читати далі