Непростий вибір

Проте, згадавши в попередніх дописах свободу вибору між добром і злом, не можна оминути стороною ще одну ситуацію, перед якою люди часто опиняються в житті: вибором між двома видами зла, яке прийнято вважати меншим і більшим. Проте вибрати між цими двома видами зла, яке ж більше, а яке менше, буває не так вже просто. Що ж робити в подібній ситуації?

«Якщо ж у кого з вас не вистачає мудрости, нехай просить у Бога, Який дає всім просто й без докорів, – і дасться йому» (Як. 1:5), – таку відповідь дає на це запитання Біблія. Загалом, варто додати, частіше треба нагадувати собі слова з молитви Господньої: «І не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого» (Мф. 6:13), адже «Бог не спокушається злом i Сам не спокушає нікого, але кожен спокушається, захоплюючись і зваблюючись власною похіттю» (Як. 1:14). Це стосовно ситуації, коли в людей починають виникати запитання (а то і докори), чому Господь допускає страждання в їхньому житті, чому вони часто опиняються перед вибором не між добром і злом, а вибором між двома видами зла, і будь-який варіант призведе до погіршення наявної ситуації.

«Не обманюйтесь: Бог зневаженим не буває. Що посіє людина, те й пожне. Хто сіє для плоті своєї, від плоті пожне тління, а хто сіє для духа, від духа пожне життя вічне» (Гал. 6:7,8), – ці біблійні вірші можна вважати універсальною відповіддю на всі запитання, що стосуються ніби «несправедливості» світу цього і тим більше закидів, що саме Господь «винен» у цій несправедливості та загалом недосконалості усього Його творіння, яке, як відомо з першого розділу Книги Буття, «ось, добре воно» (1:31).

Так що причина не в Богові, не в Його творінні, а особисто в нас: «Бо зсередини, від серця людського, виходять лихі помисли, перелюбства, любодійства, вбивства, злодійство, здирство, лукавство, зради, ганебні вчинки, заздрісне око, богохульство, гордощі, безумство, – все це зло зсередини виходить і оскверняє людину» (Мк. 7:21-23), – от такий Божий діагноз усім нам.

Проте Бог не покидає нас напризволяще: «Вірний Бог, Який не попустить вам, щоб ви були спокушені більше, ніж можете, але разом із спокусою дасть і полегшення, щоб ви могли перенести» (1Кор. 10:13), – головне тут, не відкинути запропоновану Богом допомогу, адже часто люди через гординю, дурощі, які найчастіше породжуються цією гординею, відкидають цю допомогу, ще більше загрузаючи в глибинах зла. Але ця ситуація виходить за межі цієї розмови.

«Отже, будьте мудрі, як змії, і лагідні, як голуби» (Мф. 10:16), – свого часу давав пораду Своїм учням, а тепер і нам, Господь наш Ісус Христос. «І не уподібнюйтеся світові цьому, а змінюйтесь оновленням вашого розуму, щоб ви пізнавали, що є воля Божа, блага, угодна і довершена» (Рим. 12:2), – вторить Спасителю апостол Павло. І в цьому нам допоможе чиста совість, Страх Господній, слово Боже, які убережуть нас від непростих ситуацій, коли доводиться обирати між двома видами зла. Або допоможуть роздивитися в уявному злі справжнє добро.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docНепростий вибір


Ваш коментар:

Попередній запис

Дорога в життя вічне

Питання вибору між добром і злом, які було підняте в попередньому дописі, потребує певного уточнення. Адже люди часто потрапляють у ... Читати далі

Наступний запис

Наслідки гріха

Тема непростого вибору між двома видами зла, згадана в попередньому дописі, потребує одного уточнення, яке стосується передусім кола віруючих людей. ... Читати далі