Наслідки гріха

Тема непростого вибору між двома видами зла, згадана в попередньому дописі, потребує одного уточнення, яке стосується передусім кола віруючих людей. Часто від них можна почути, що на все є воля Божа, коли ж подібна ситуація стосується особисто них, то вони часто наводять наступний біблійний вірш: «До того знаємо, що тим, які люблять Бога, покликаним з Його волі, усе сприяє для добра» (Рим. 8:28).

Що ж, вчитися на помилках (особливо на чужих помилках), добра риса вдачі, яка, на жаль, притаманна не так вже багатьом людям. Більшість людей з якоюсь фанатичною упертістю продовжує повторювати численні помилки, образно кажучи, «ходячи по граблях». Проте залишимо їх у спокої, вони навряд чи зрозуміють щось з цього написаного, а краще поговоримо про причини потрапляння в ситуацію, коли перед нами постає вибір між двома різновидами зла.

Відразу треба зауважити, що все, що коїться у світі, не завжди є волею Божою. Він лише попускає, щоб на землі до часу коїлось зло, доки не прийде Син Людський, Господь наш Ісус Христос «у славі Отця Свого з ангелами святими» (Мк. 8:38). Адже Бог виступає проти абортів, війн, усякого насильства, наклепу, неправди і т.д. і т.п.

Що і хоче Господь, так щоб ми любили один одного як Він полюбив нас (див. Ін. 13:34). Господь хоче, «щоб ми, роблячи добро, закривали вуста неуцтву нерозумних людей» (1Пет. 2:5), також щоб «стримувалися від блуду» (1Сол. 4:3) і були за все вдячними (1Сол. 5:18). Господь «хоче, щоб усі люди спаслися і досягли пізнання істини» (1Тим. 2:4).

Так вже склалося, що люди найчастіше згадують про Бога, коли їх спіткає якесь лихо чи якійсь негаразд, тому може скластися хибне враження, що Бог ніби навмисно допускає усілякі лиха та негаразди, щоб люди навернулися до Нього. Якщо б це було справді так, то тепер в Україні, яка на сьогодні переживає не найкращі часи (хоча, коли вони були кращими?), була б незлічена маса новонавернених людей. Проте цієї маси якраз і не спостерігається.

Так що немає волі Божі в усьому, що коїться у світі. Що і проглядається в усьому, так це милість Божа, численні прояви Його любові до занепалого людства, лише завдяки чому весь світ не провалився в глибині пекельні: як у переносному, так і в прямому значенні.

А коли ж ми в черговий раз опиняємося перед вибором між двома видами зла, так це не прояв волі Божої, а лише наслідки людського гріха, зокрема часто-густо особисто нашого. І згадування біблійного принципу, згідно якого віруючим «усе сприяє для добра», часто набуває форми жалюгідного виправдання: жили б згідно заповідей, слова Божого, тоді б не довелося пригадувати зайвий раз цей біблійний вірш.

Завершити цей допис хотілося наступним Божим зверненням переданим через пророка Мойсея: «Ось, я сьогодні запропонував тобі життя і добро, смерть і зло. Якщо будеш слухати заповіді Господа Бога твого, які заповідаю тобі сьогодні, любити Господа Бога твого, ходити усіма путями Його і виконувати заповіді Його і постанови Його і закони Його, то будеш жити і розмножишся, і благословить тебе Господь Бог твій… Якщо ж відвернеться серце твоє, і не будеш слухати, і заблудиш, і станеш поклонятися іншим богам і будеш служити їм, то я сповіщаю вам сьогодні, що ви загинете і не пробудете довго на землі» (Втор. 30:15-18).

От вам і відповідь як мінімізувати можливість виникнення непростого вибору між двома різновидами зла. А в цьому нам також допоможе чисте сумління та Страх Господній, окрім вже згаданих Божих заповідей.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docНаслідки гріха


Ваш коментар:

Попередній запис

Непростий вибір

Проте, згадавши в попередніх дописах свободу вибору між добром і злом, не можна оминути стороною ще одну ситуацію, перед якою ... Читати далі

Наступний запис

Що таке спалена совість?

Цей термін у Біблії зустрічається в одному місці: "Дух же ясно говорить, що в останні часи відступлять деякі від віри, ... Читати далі