Першопричина всього

«Я є путь, і істина, і життя; ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене» (Ін. 14:6), – тому помиляються усі, хто вважає, що християнство – це наслідування благочестивих приписів та правил; помиляються ті, хто вважає, що християнство – це провадити «життя тихе й безтурботне, у всякому благочесті і чистоті» (1Тим. 2:2), помиляються навіть ті, хто вважає, що християнство – це жертва, аж до такої міри, щоб здатним пожертвувати власним життям «за друзів своїх» (Ін. 15:13).

Так, усе це притаманне християнству, проте є не основою, а лише наслідком, свідченням віри в Ісуса Христа. Ісус з Назарету – от основа християнства, першопричина всього вище сказаного.

Але чому світ так противиться Ісусу? – Бо Він ототожнює Себе з Небесним Отцем, тобто Творцем: «Я і Отець – єдине» (Ін. 10:30). Він заявляє, що був із самого початку творення світу: «Істинно, істинно кажу вам: раніш, ніж був Авраам, Я є» (Ін. 8:58), – а це підвладне лише одному Богові. І про цей факт, що Він є втіленим Богом, Ісус постійно нагадує Своїм співрозмовникам: «Хто бачив Мене, той і Отця бачив» (Ін. 14:9).

«Я для того народився і для того прийшов у світ, щоб свідчити про істину; кожен, хто від істини, слухається голосу Мого» (Ін. 18:37), – а істина, що міститься в словах Христових, робить людину вільною від гріха: «Якщо будете перебувати в слові Моєму, то ви істинно будете Моїми учениками; і пізнаєте істину, і істина визволить вас» (Ін. 8:31,32). Проте більшість людей вирішили залишитися в полоні гріха: «Люди полюбили темряву більше, ніж світло, бо діла їхні були лихі; бо кожен, хто чинить зло, ненавидить світло і не йде до світла, щоб не викрилися діла його, бо вони злі» (Ін. 3:19,20). «До своїх прийшов, і свої Його не прийняли» (Ін. 1:11), – так підсумовує цей факт євангеліст Іоанн Богослов.

Проте знайшлися люди, які прийняли світло, тобто істину, що Христос приніс із Собою: «А хто чинить правду, йде до світла, щоб відкрилися діла його, бо вони чинилися в Бозі» (Ін. 3:21). Творячи добрі справи, Джерелом яких є один лише Бог (див. Як. 1:17), людина тим самим наближається до Бога. Проте одних лише справ замало, потрібна свідоме рішення людини прийняти істину, що просвічує: «А тим, які прийняли Його, що вірують в ім’я Його, дав силу дітьми Божими бути» (Ін. 1:12).

А істина – це слово Боже, це сам Христос: «Споконвіку було Слово… і Слово було Бог» (Ін. 1:1). Саме пізнання цього факту хоче від нас Господь: «Який хоче, щоб усі люди спаслися і досягли пізнання істини» (1Тим. 2:4), – тобто щоб люди зрозуміли, що Христос – це істина і єдиний шлях до Бога, до вічного життя. А шлях пізнання цього факту і є християнством.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docПершопричина всього


Ваш коментар:

Попередній запис

Він змінив моє життя (закінчення)

Джош Мак-Дауелл Якось у мене запитали: – А чому ви в цьому так упевнені? – Тому ... Читати далі