Уточнення в пророцтвах

Змова Юди. Джеймс Тіссо

Тридцять срібняків

Слід відзначити також і сім уточнень у пророцтвах, які все більше конкретизують прийдешню драму (Зах. 11:11-13, Пс. 40 (41); пор.: Єр. 32:6-15, Мт. 27:3-10).

Бог вказує, що Месія:

  1. буде зраджений,
  2. зрадить Його друг,
  3. за тридцять монет,
  4. монети будуть срібні,
  5. вони будуть кинуті на підлогу
  6. храму,
  7. і на них буде куплено поле гончара.

У Мих. 5:2 з усіх міст на землі Бог вибрав Віфлеєм з населенням менше тисячі осіб як місце народження Месії.

Далі у низці пророцтв Він указав навіть період, коли прийде Його Посланець. Наприклад, у Мал. 3:1 і в чотирьох інших місцях Старого Завіту говориться, що Месія має прийти, доки ще стоїть Єрусалимський храм. Це пророцтво має величезне значення, оскільки храм цей був зруйнований у 70 році Р.Х. І не відновлений досі.

Точна генеалогія, місце, час і спосіб народження, реакція людей, зрада, вид страти… Все це лише незначна частина тих сотень подробиць, з яких складається „паспорт”, за яким можна впізнати Сина Божого, Месію, Спасителя людства.

А може це був просто збіг обставин?

„Подумаєш, частково ці пророцтва збулися в особах Дж. Кеннеді, М. Л. Кінга, Г. А. Насера та інших”, – відповідає критик.

Так, можливо, можна знайти двох чи трьох людей, в житті яких справдилося кілька пророцтв, але далеко не всі 60 пророцтв і 270 уточнень. До речі, якщо ви зможете знайти когось, крім Ісуса, хто живе зараз чи вмер, у житті якого збулася лише половина пророцтв про Месію, наведених у книзі „Месія в обох Завітах” Фреда Джона Мелдау, то американське видавництво „Крисчіан Вікторі Паблішінг Компані” (м. Денвер, штат Колорадо) готове виплатити вам приз у тисячу доларів.

У передмові до книги Пітера Стонера „Наука говорить” секретар Американського наукового товариства Харольд Харцлер пише: „Рукопис книги „Наука говорить” був ретельно вивчений комітетом, який складався з членів Американського наукового товариства, а також виконавчим комітетом цього товариства. Члени обох комітетів дійшли висновку, що загалом ця книга вірогідна й точна в тому, що стосується наукового матеріалу, який у ній є. Математичний аналіз у книзі базується на принципах теорії вірогідностей, які не викликають заперечень; професор Стонер використав ці принципи належно і переконливо”.

Наведені нижче приклади вірогідностей узято нами з цієї книги, щоб продемонструвати, що теорія вірогідностей виключає можливість збігу в даному випадку.

Стонер говорить, що, застосувавши сучасні методи теорії вірогідностей до восьми пророцтв, „ми одержуємо в результаті таке: ймовірність того, що якась людина могла дожити до нинішнього дня і здійснити всі ці вісім пророцтв, дорівнює 1 / 7017. Це значить – один шанс із 100 000 000 000 000 000. Щоб допомогти нам уявити цю суму, Стонер наводить такий приклад: „Припустимо, ми візьмемо 1017 срібних доларів і розкладемо їх по території Техасу. Вони покриють увесь штат шаром у 60 см. Тепер ми позначимо один такий долар, а потім як слід перемішаємо всі монети на всій території. Далі – зав’язуємо якійсь людині очі і кажемо, що вона може рухатися в довільному напрямку, але повинна знайти цей срібний долар і сказати, що це саме він. Яка ймовірність, що буде знайдено позначений долар? Так-от, якщо автори писали ці вісім пророцтв, виходячи лише зі своїх приватних міркувань, у цих пророцтв було б стільки ж шансів здійснитися в одній і тій же людині за весь час з моменту їх написання і до наших днів.

Отож: або ці пророцтва були Божим одкровенням, або пророки записували їх, виходячи з власних міркувань про хід історії. У цьому випадку ймовірність, що вони збудуться, була 1 до 1017, і все ж вони збулися у Христі.

Таким чином, простий факт, що всі ці вісім пророцтв збулися, є доказом, що записані вони були за Божим натхненням з точністю, якій не вистачає всього лише 1/7017, щоб бути абсолютною.

Ще одне заперечення

Заперечення це полягає в тому, що Ісус свідомо намагався здійснити пророцтва Старого Завіту. Воно здається переконливим, але тільки на перший погляд. Річ у тім, що дуже багато подробиць пришестя Месії, як вони були записані у пророцтвах, абсолютно не піддаються людському контролю.

Наприклад, місце народження. Невже можна уявити, що Ісус говорить у лоні Марії, яка сидить верхи на віслюку: „Мамо, не встигнемо…” Коли Ірод запитав у первосвящеників та книжників: „Де має народитися Христос?”, вони відповіли йому: „У Віфлеємі Юдейськім, бо в пророка написано так” (Мт. 2:5).

Час Його приходу. Спосіб народження. Зрада Юди і ціна зради. Вид страти. Реакція людей: знущання, плювання, здивування. Те, як кидали жереб за Його одяг; те, що не розірвали Його одяг тощо.

Половина пророцтв була такою, що Він ніяк не міг вплинути на їх здійснення. Він не міг з власної волі народитися „від насіння жінки”, від нащадків Сіма і Авраама тощо. Тому не дивно, що Ісус та апостоли використали пророцтва, що справдилися, як доказ того, що Він – Месія.

Навіщо Богові були потрібні такі труднощі?

Я думаю, Він хотів, щоб в Ісуса Христа були всі докази, коли Він прийшов до людей. Але найважливіше – Ісус Христос прийшов, щоб змінити людське життя. Тільки в Ньому збулися сотні пророцтв Старого Завіту. І лише Він може здійснити найбільше пророцтво для тих, хто Його прийме, – обіцянку нового життя. „І дам вам нове серце, і нового духа дам…”; „Хто в Христі, той створіння нове, стародавнє минуло, ото сталось нове!” (Єз. 36:25-27, 2 Кор. 5:17).

Попередній запис

Хто тут справжній Месія? Піднесіть руку!

Істина визволить вас, Джеймс Тіссо Ісус мав чимало доказів того, що він Месія, Божий Син. У ... Читати далі

Наступний запис

Невже немає інших шляхів?

Недавно у Техаському університеті один студент запитав мене: – А чому Ісус – єдиний шлях до Бога? Перед тим я ... Читати далі