Перше послання до Тимофія: розділи 3-6

1 Тимофія 3

3:1 Час організуватися

Розділи 2 і 3 наводять детальні повчання відносно проведення богослужіння і організації церкви. У той час, як Павло під кінець свого життя писав це Послання, церкви, подібні до Ефеської, існували вже упродовж багатьох років. Настав час для більш офіційної організації і повчань, що стосуються належної і неприйнятної поведінки в церкві.

3:10 Занадто юний для такої роботи?

Небагато людей домагаються успіхів у спорті або професійній кар’єрі без тренувань, без присвячування цьому часу або докладання зусиль. При підборі досвідчених керівників для церков Павло керувався цими ж критеріями. Цікаво, проте, що самому Тимофію було не більше 30 років. Його виховання з ранніх років підготувало його для духовного лідерства, і Павло відмічає його енергію і непохитність (4:12).

1 Тимофія 4

Спортсмен, який тренується

Долаючи фізичні обмеження

4:7-8Вправляй себе в побожності, бо тілесна вправа мало корисна, а благочестя корисне на все, маючи обітницю життя теперішнього і майбутнього“.

Бред Лоуерс знаходився в роздягальні, приймаючи душ після виснажливого футбольного матчу, коли уперше звернув увагу на пухлину. Він нахилився і трохи потер кісточку навколо пухлини. Він не відчув болю чи оніміння. “Можливо, це скупчилася якась рідина, – подумав він. – Вона розсмокчеться через кілька днів”.

Проте пухлина не зникла, і через місяць Бред ліг на шпитальне ліжко в очікуванні ампутації лівої ноги. Наступного дня хірург ампутував Бреду ногу трохи нижче за коліно.

З усієї новизни життя, що включає анекдоти про одноногих людей, ніяковості друзів і спроб ходити з використанням протеза, Бреда найбільше лякала втрата можливості займатися спортом – його улюбленим заняттям у житті. Він був ключовим гравцем у футбольній і баскетбольній команді школи на Алясці – штаті, який був схиблений на спорті. Його лікар, який також мав ампутацію після поранення на війні, намагався підбадьорити його: “Пам’ятай, Бреде, ти нічого не можеш вдіяти”.

Не зважаючи ні на що

Через чотири місяці Бред відвідав Каліфорнійський університет у Лос-Анджелесі для підгонки протеза ноги. Ще до того, як він повністю навчився ходити на штучній нозі, він відшукав баскетбольний щит і почав здійснювати кидки з розворотом. Виробники протеза попередили його про небезпеку різких поштовхів і баскетбольних розворотів і категорично заборонили заняття футболом, запропонувавши натомість зайнятися плаванням або іншими водними вправами. Проте Бред ніколи не залишав мрії повернутися до своїх улюблених видів спорту.

Коли він тренувався, його штучна кісточка сильно натирала ногу і вкривала її пухирями. Сповнений рішучості, він бігав, доки пухирі не тверднули і не перетворювалися на мозолі. Потім він почав тренувати стрибки і розвороти.

Неймовірно, але в серпні, менш ніж через рік після ампутації, Бред зіграв свою першу гру як одноногий захисник команди школи Дімонд. Деякі вважали, що його поява була просто ефектним жестом. Вони помилялися. Бред закінчив сезон кращим у штаті за подачею пасу. Після закінчення футбольного сезону він почав грати за баскетбольну команду Дімонда. Після цього він обрав своєю спеціалізацією фізичне виховання у Вашингтонському державному університеті. Коли Бреда запитують про його подвиг, він знизує плечима і каже про два чинники своїх видатних досягнень – тверду рішучість і довгі години болючих тренувань.

Приклад зі спорту

У своєму Посланні до Тимофія Павло використовує аналогію з фізичними вправами, закликаючи його вправляти себе в благочесті так само, як тренується дисциплінований спортсмен, готуючи себе до змагань. Бред Лоуерс мав здолати фізичні обмеження. Тимофій зіткнувся з особистими обмеженнями. Кілька разів Павло посилається на стриману і боязку поведінку Тимофія, яка, можливо, була обумовлена хронічним захворюванням шлунку.

Через свою сором’язливість і наполовину єврейське, наполовину грецьке походження Тимофій не був ідеальною кандидатурою для боротьби з єрессю у вируючій церкві. Проте Павло був переконаний, що він міг впоратися. Він підбадьорював Тимофія такими надихаючими словами, як “прошу”, “заклинаю тебе”. Апостол також нагадував Тимофію про його висвячування, про зобов’язання, яке він узяв на себе задовго до цього.

Християни, які зазнають гонінь, потребують найбільше зразка, прикладу того, як вони повинні жити. Більше, ніж мудрих слів. У 1 Тимофія Павло закликає свого вірного друга стати таким прикладом через підпорядкування дисципліні і перейняття на себе необхідної тяжкої праці.

1 Тимофія 5

5:9 Споживче мислення

Розділ 5 виявляє проблеми ранньої церкви, які мають аналогії з проблемами сьогоднішніх соціальних програм. Деякі члени Ефеської церкви, очевидно, отримували вигоду з добродійності інших людей. Молоді вдови користувалися коштами церкви, тоді як вони мали шукати інші джерела підтримки. Павло описує порядок визначення тих, хто дійсно має потребу.

1 Тимофія 6

6:7 Дві відомі цитати

Прощальна порада Павла Тимофію включає два висловлювання, які стали відомими цитатами. Вірш 6:7 зазвичай цитується дослівно. Проте вірш 6:10, який також користується популярністю, зазвичай цитується неправильно, як “гроші – корінь усього зла”. У сталій церкві вже сформувався прошарок професійних служителів, і Павло попереджає про небезпеку пошуку особистої вигоди.

Попередній запис

Перше послання до Тимофія: розділи 1-2

Найважча робота Тимофій тривожить осине гніздо 4:12 "Нехай ніхто не гордує твоєю молодістю: але будь взірцем для вірних". У кого ... Читати далі

Наступний запис

Друге послання до Тимофія

Олімпійська естафета Останні відомі слова апостола Павла 1:7 "Бо дав нам Бог духа не страху, а сили, і любови, і ... Читати далі