
А ви, раптом, не задумувалися над тим, чому люди часто звинувачують у своїх негараздах Господа Бога, а не диявола, який, безсумнівно, стоїть за більшістю наших негараздів? І якщо вже зайшла про це мова, хотілося з цього приводу висловити кілька думок, ясна річ, не претендуючи в жодній мірі на остаточну, експертну оцінку.
Отже, багато людей звинувачують у своїх негараздах Бога… лише мавпуючи інших, бо самі ці люди про духовний бік життя взагалі не помишляють: не вірять, як то мовиться, не в Бога, не в чорта. Зрозуміло, що такий погляд на життя аж ніяк не звільняє їх від відповідальності через порушення заповіді Господньої: «Не вимовляй імені Господа, Бога твого, марно, тому що Господь не залишить без покарання того, хто промовляє ім’я Його марно» (Вих. 20:7). Втім, це стосується всіх, хто звик устами звинувачувати у власних негараздах Господа Бога. Але є ще, принаймні 2 причини, через які люди звинувачують у своїх негараздах Господа Бога.
І перша з них (і друга в згаданому переліку думок) – це розуміння людиною, що дияволу якось дуже добре від того, що кожен з нас має безліч проблем, через які не думаємо про Бога, а ще краще, ясна річ для диявола, коли ми починаємо нарікати на Бога. А якщо дияволу добре від наших проблем, то за такою логікою навіщо людині нарікати на нього? Куди легше з цими питаннями нарікати-звертатися до Бога…
І от тут підійшли до третьої, найфундаментальнішої причини: невірного сприймання більшістю людей Творця, бо так вже вийшло, що більшість людей згадує Бога, лише коли їх чи їх близьких спіткають якісь негаразди чи справжнє горе. Коли ж цього немає, то більшість людей намагається чим подалі триматися від Бога і всього, що пов’язане з Ним… ну, хіба що час від часу відвідувати церкву (богослужіння, зібрання)… так, про всяк випадок. Інтервал таких відвідувань може бути цілком різноманітний, проте суті подібного ставлення до Творця це зовсім не змінює: люди не хочуть мати справ з Богом. Хіба що до чергового випадку, коли знову доведеться нарікати на Нього.
Редакція сайту
Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
Нарікання на Бога