
Нещодавно на очі потрапило таке речення: «Чи доводилося Вам колись чути: «Бог, якому я служу, нікого не посилає в пекло»?» Загалом, мова тут йде про те, що багатьох людей аж ніяк не влаштовує Біблійний Бог, через те вони починають створювати зручних для себе ідолів, божків, яким потім і поклоняються. Це можуть бути спорт, музика, гроші, тілесні задоволення, фізична краса, наука та громадська думка. І на переконання тих самих багатьох людей, ці божки їх до пекла не доправлять…
Але з чого ці люди взяли, що Бог когось там доправляє до пекла? Адже це насправді роблять самі люди, а зовсім не благий Господь: «Входьте вузькими воротами, бо просторі ворота і широка дорога ведуть до погибелі, і багато хто йде ними. А вузькі ворота і тісна дорога ведуть у життя, і мало тих є, хто знаходить їх» (Мф. 7:13,14). Тобто потрапляння до пекла – це результат свідомого життєвого вибору людини, а зовсім не примха Господня.
Ба більше, пекло – це місце, де люди не перебуватимуть у безпосередній Господній присутності. І це «не перебування» розпочинається вже тут, ще за їх земного життя, коли вони свідомо відкидають спілкування з Творцем або заперечують Його існування. А згідно логіки, не можна спілкуватися з тим, чиє існування ти власне заперечуєш. Але природа людська не переносить порожнечі, через те людина на місце Бога ставить різноманітних ідолів, яким починає ревно служити. І деколи робить це з таким завзяттям, що часом вірним треба брати з них приклад.
От так і починається згадана Христом широка дорога, що веде людину до погибелі, але люди світу цього чомусь вважають, що їх до пекла запроторює саме Господь Бог. Хоча насправді це роблять саме вони, коли замість поклоніння Богу Живому обирають поклоніння витворам рук людських. Втім, про це вже щойно йшла мова, але що поробиш, коли життя багатьох людей нагадує біг за колом: вони постійно повертаються до колишніх помилок, щоб зазнавши чергової невдачі, знову повернутися до цієї помилки в іншому вигляді.
Редакція сайту
Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
Хіба Бог відправляє людей до пекла?