
Певно, більшість вірних, прочитавши заголовок, пригадали Господнє попередження про відповідальність за кожне, як сказане, так і написане слово. А якщо хто не знав чи призабув, то ми нагадаємо: «Кажу ж вам, що за всяке пусте слово, яке скажуть люди, вони дадуть відповідь у день судний: бо за словами своїми будеш виправданий і за словами своїми будеш осуджений» (Мф. 12:36,37). Дехто, ясна річ, може зауважити, що Спаситель згадував лише про сказане слово… але ніби слово написане має меншу негативну дію, і, відповідно, відповідальність. Якщо взагалі так прискіпливо ставитися до біблійних слів, тоді можна вважати що шахраювання на біржі чи в Інтернеті взагалі не можна вважати за злочин, адже про такий рід діяльності загалом не згадується в Біблії…
Проте Біблія лаконічно каже: «Не кради» (Вих. 20:15), а шахраювання і є крадіжкою, попри те, щоб там деякі не вигадували з цього приводу для власного самовиправдання. Між іншим, подібні виправдання теж підлягають Божому осуду, адже намагаються підмінити добре – злим, а Господь Бог вустами пророка Ісаї попереджає: «Горе тим, які зло називають добром, і добро – злом, пітьму вважають світлом, і світло – пітьмою, гірке вважають солодким, і солодке – гірким! Горе тим, які мудрі у своїх очах і розумні перед самими собою!» (Іс. 5:20,21). Хороша ілюстрація, чи не так? Дійсно, нікого не нагадує? А нагадує вона не тільки сучасних російських пропагандистів (і не лише сучасних, і не лише російських), хоча саме це першим спадає на думку, але має нагадувати і багатьох з нас… Принаймні тих, хто залишає свої коментарі в Інтернеті.
Певно, щойно написане когось здивує чи навіть обурить, адже тут багатьох людей ми начебто прирівняли до російських пропагандистів, тобто людей, на яких тавра немає де ставити. Згодні, таке порівняння не дуже приємне, але слово Боже невблаганне, для нього немає виключень, адже «кожен з нас дасть за себе відповідь Богові» (Рим. 14:12), і через те варто стежити за власною поведінкою, зокрема за сказаними та написаними словами, щоб не зазнати ганьби у День Судний. Щиро сподіваємось, що всіх нас це не стосуватиметься, ну а якщо хтось підозрює себе в неналежному використанні дару мовлення (та дару письма), а це загалом стосується в тій чи іншій мірі переважної більшості людства (якщо не абсолютно всіх), то ще не пізно покаятися в цьому перед Богом, адже не забуваймо: «За всяке пусте слово, яке скажуть люди, вони дадуть відповідь у день судний: бо за словами своїми будеш виправданий і за словами своїми будеш осуджений».
Тепер відносно виправдання. Господь Ісус Христос запевняє, що ми можемо бути виправдані власними словами. Якими ж саме? Чудову відповідь подає Послання до Римлян: «Якщо вустами твоїми будеш сповідувати Ісуса Господом і серцем твоїм вірувати, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся» (Рим. 10:9). І стосується це не тільки сказаного, але зважаючи на наш час, і написаного слова, зокрема в Інтернеті. Зважаючи на це, не гайте часу, проповідуйте всім оточуючим будь-яким способом про Христа розп’ятого і воскреслого, щоб належного часу отримати виправдання, а заразом і нагороду Господню.
Редакція сайту
Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
За всяке пусте слово