
Відразу перейдемо до справи: «Адамові ж (Бог) сказав: за те, що ти послухав голос жінки твоєї і їв від дерева, про яке Я заповідав тобі, сказавши: не їж від нього, проклята земля через тебе; у скорботі будеш їсти від неї в усі дні життя твого; терня й осот буде родити вона тобі; і ти будеш їсти польову траву; у поті лиця твого будеш їсти хліб, доки не повернешся в землю, з якої ти взятий, бо порох ти і до пороху повернешся» (Бут. 3:17-19). Отже, через гріхопадіння людей все людство і створений Богом світ і понині перебуває під прокляттям.
Ясна річ, щойно написане комусь може здатися «казочкою» чи стародавньою легендою, якою хитруваті священики лякали свого часу простодушних селян… Але достатньо переглянути сьогодні новинну стрічку, щоб переконатися в твердженні, що з цим світом все далеко негаразд. Зважаючи на це, не варто заперечувати біблійні істини… хіба що цими запереченнями в черговий раз довести слушність саме біблійних істин. Але те, що весь рід людський (а заразом з ним і весь створений світ) перебуває під прокляттям – це не єдина біблійна істина. Це лише діагноз, на який Біблія пропонує лікування.
Лікування, яке має наступний вигляд: «Коли ж настала повнота часу, послав Бог Сина Свого (Єдинородного), котрий народився від жони, був під законом, щоб викупити підзаконних, щоб нам прийняти всиновлення… Христос відкупив нас від прокляття закону (зокрема, від прокляття, що міститься в 3-му розділі Книги Буття), ставши за нас прокляттям (бо написано: “Проклятий усякий, хто висить на дереві”)‚ щоб благословення Авраамове через Христа Ісуса поширилося на язичників, щоб нам вірою прийняти обітницю Духа» (Гал. 4:4,5; 3:13,14). Ясна річ, що це для багатьох, якщо не для більшості людей може бути складним для розуміння, а ще важчим для прийняття, але альтернатива…
Альтернативи, яку пропонує світ, фактично немає, вона лише заміняє (або ж підміняє) одну проблему іншою, не змінюючи головної проблеми світу: запеклого серця людського, від якого у світі коїться стільки зла: «Бо зсередини, від серця людського, виходять лихі помисли, перелюбства, любодійства, вбивства, злодійство, здирство, лукавство, зради, ганебні вчинки, заздрісне око, богохульство, гордощі, безумство, – все це зло зсередини виходить і оскверняє людину» (Мк. 7:21-23). Але і цього світ не хоче приймати, перекладаючи відповідальність за власні гріхи (і їх наслідки) на когось іншого. На будь-кого, тільки не на себе. А якщо немає визнання, то немає прийняття і, відповідно, виправлення. А що залишається, так це гріх і пов’язане з ним прокляття, яке тільки збільшується в міру помноження гріха…
І як би люди не намагалися це не помічати, сувора реальність рано чи пізно дає про себе знати. Як, наприклад, війна, про яку попереджали, про яку перестерігали, але більшість людей намагалися це не помічати. Втім, і війну багато кому вдається не помічати, принаймні, намагаються це робити. Але навіть якщо певна людина і зможе втекти від війни, то від себе вона втекти ніколи не зможе, як не зможе втекти від зла, скоєного нею: «Не обманюйтесь: Бог зневаженим не буває. Що посіє людина, те й пожне» (Гал. 6:7). Хоча, ясна річ, багато хто все ж таки намагається спростувати і цю біблійну істину… щоб у підсумку в черговий раз довести слушність цієї істини.
Висновок з написаного, певно, зрозумілий: не слід ігнорувати біблійних попереджень стосовно проклять, до того ж, коли пропонується лікування.
Редакція сайту
Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
Біблія і прокляття